ASUS ROG Phone dostępny w przedsprzedaży w Microsoft Store

ASUS ROG Phone dostępny w przedsprzedaży w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/18/2018, 10:50 PM

Liczba odsłon: 1147

Tak jak kiedyś trwała debata nad tym, czy może istnieć coś takiego, jak laptop gamingowy z prawdziwego zdarzenia (może), tak teraz pada pytanie o gamingowy telefon. Odpowiedź na nie widzicie tutaj. Wprawdzie już niedługo każdy telefon będzie nadawał się nawet do gier AAA, ale będzie to wymagało szybkiego połączenia z Internetem i uruchamiania gier w chmurze Microsoftu. Tymczasem do przedsprzedaży trafił smartfon z Androidem, który potrafi wiele i to z wykorzystaniem lokalnych zasobów.

ASUS ROG Phone został okrzyknięty najmocniejszym telefonem na rynku. Wizualnie sprawia wrażenie potężnego, ale co kryje się w jego wnętrzu? Otóż same cudowności: procesor Qualcomm Snapdragon 845 wraz z innowacyjnym systemem chłodzenia GameCool, 128/512 GB wbudowanej pamięci oraz aparat 12MP + 8MP. Duży, sześciocalowy ekran AMOLED z odświeżaniem 90 Hz, technologią HDR i szeroką przestrzenią barw 108.6% DCI-P3 na pewno zadowoli wymagających graczy. Co więcej, umiejscowiony specjalnie z boku urządzenia port USB-C umożliwia ładowanie, które nie ogranicza ruchów gracza. W telefonie zastosowano też sensory dotykowe AirTrigger, które zapewnić mają doświadczenia zbliżone do tych w konsolowych gamepadach. Rzućcie okiem na galerię:

ASUS ROG Phone jest już dostępny w ofercie amerykańskiego Microsoft Store. Cena wynosi 899,99 USD (ok. 3379 zł) dla modelu ze 128 GB pamięci i 1099,99 USD (ok. 4 130 zł) dla wersji 512 GB. Oficjalna data premiery to 2 listopada 2018 roku.