API Office 365 udostępniono deweloperom na Windows, Android i iOS

API Office 365 udostępniono deweloperom na Windows, Android i iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/29/2014, 2:29 PM

Liczba odsłon: 3309

Office stale się rozwija i na przestrzeni ostatniego roku zaliczył sporo zmian. Flagowy pakiet Microsoftu trafił na platformy iOS i Android, podczas gdy Office 365 zaoferował kilka dni temu nielimitowaną przestrzeń dyskową w chmurze OneDrive. Trwająca właśnie konferencja TechEd Europe przyniosła kolejne nowości.

W marcu Microsoft stworzył poglądowy SDK Office 365 dla deweloperów aplikacji webowych i aplikacji na Androida. Wersja preview oferowała m. in. wsparcie dla list i plików SharePoint, oraz kalendarza, poczty i kontaktów Exchange.

Office 365

Teraz, podczas swojej konferencji TechEd Europe, Microsoft ogłosił dostępność opartych na REST (Representational state transfer) API Office 365 dla wszystkich głównych platform. Umożliwia to deweloperom tworzenie natywnych aplikacji na systemy Windows (Phone), Android i iOS, w oparciu o udostępnione API. Udostępnione elementy to m. in. poczta, pliki, kalendarz i kontakty.

Office 365

Podsumowując, Microsoft zapowiedział trzy nowe możliwości dla deweloperów:

  • Ogólną dostępność nowych API Office 365 dla poczty, plików, kalendarza i kontaktów
  • Nowe mobilne SDK dla rozwoju natywnych aplikacji
  • Widoczność apek dewelopera poprzez nowy launcher Office 365

Nowy app launcher trafi do konsumentów już niebawem. Tymczasem, by zacząć pracę z nowymi API, deweloperzy powinni odwiedzić serwis Office Dev Center.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia