AMD: migrujemy do Visty, bo taniej

AMD: migrujemy do Visty, bo taniej

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 3/10/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 3945

Do trzeciego kwartału wszystkie komputery AMD będą pracować na Viście; to samo czeka wszystkie przedsiębiorstwa, gdyż korzystanie z nowych okienek jest po prostu tańsze - stwiedził na dzisiejszym spotkaniu twórca Catalystów, Terry Makedon.

Redakcje ITbiznes.pl i PCLab.pl spotkały się dziś z Chrisem Hookiem (szef PR regionu EMEA), Terrym Makedonem (odpowiadającym za oddział Software i Video), szefem AMD regionu Central Eastern Europe Piotrem Bułkowskim oraz Krzysztofem Łuką (Field Applications Engineer) . Rozmawiali o nowych produktach AMD i ATI, ofertach kierowanych dla poszczególnych segmentów rynku oraz strategiach związanych z wprowadzaniem nowych produktów.

Oficjalny partner Microsoft pokłada w Viście duże nadzieje - nie tylko jeśli chodzi o wzrost sprzedaży produktów AMD wywołany przez nowy system Microsoftu, ale także przez zredukowanie kosztów funcjonowania przedsiębiorstwa. AMD posiada czternaście tysięcy stanowisk komputerowych, koszt migracji to zarówno cena oprogramowania, jak i nowego sprzętu. W niektórych przypadkach oznacza to konieczności wymiany całego komputera, w niektórych tylko części podzespołów; zdarzają się też przypadki gdy już istniejący komputer jest "Vista Ready".

Terry Makedon stwierdził, że inwestycja w nowy system operacyjny zwróci się AMD w ciągu 7 miesięcy od daty wdrożenia. Według przytoczonych przez niego danych, TCO komputera z Vistą jest nawet do 60% niższe, niż koszt posiadania maszyny pracującej pod kontrolą Windows XP.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia