AI Bootcamp w Atenach z polskimi reprezentantkami

AI Bootcamp w Atenach z polskimi reprezentantkami

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 8/24/2018, 11:19 AM

Liczba odsłon: 805

Alicja w krainie programowania - pod takim hasłem odbędą się czterodniowe warsztaty programowania dla uczennic szkół średnich z całej Europy. Polska będzie reprezentowana najliczniej, bo przez 33-osobową drużynę.

Podczas warsztatów AI @ Bootcamp nastolatki z całej Europy będą szlifować swoje umiejętności w programowaniu i poznają techniki pracy ze sztuczną inteligencją. Wśród polskich reprezentantek są uczennice szkół w Radomiu, Józefowie i Słupsku, które zostały wyróżnione tytułem Microsoft Showcase School, przyznawanym najbardziej innowacyjnym placówkom na świecie. Część pozostałych szkół posiada również tytuł Szkoły w Chmurze Microsoft. Natomiast nauczyciele grupy na co dzień zaangażowani są w społeczność edukacyjną Microsoft Innovative Educator Expert.

Kilkudniowy grecki kampus, podczas którego dziewczęta z całej Europy będą programowały z użyciem sztucznej inteligencji koncentruje się wokół ideii: „Nie musisz od razu zmieniać całego świata. Przynajmniej na razie. Wystarczy, że wpłyniesz na mały jego skrawek”. To w jaki sposób uda im się zaprogramować jutro, bez wątpienia, może okazać się wzorcem dla ich rówieśników na całym świecie.

Na warsztatach w Atenach pojawią się uczennice z 19 europejskich państw - Polski, Rosji, Azerbejdżanu, Bułgarii, Czech, Ukrainy, Cypru, Malty, Grecji, Estonii, Węgier, Kazachstanu, Czarnogóry, Rumunii, Łotwy, Litwy, Serbii, Słowacji i Słowenii. Dziewczęta mają od 15 do 17 lat.

Wydarzenia towarzyszące AI @ Bootcamp w Atenach można na bieżąco śledzić w mediach społecznościowych:

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia