8 nowych gier zmierza do Xbox Game Pass

8 nowych gier zmierza do Xbox Game Pass

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/22/2019, 7:59 PM

Liczba odsłon: 1471

Znamy już listę kolejnych tytułów, jakie trafią w najbliższych tygodniach do biblioteki Xbox Game Pass. Tym razem Microsoft nie bawił się z nami w zgadywanki i po prostu podał wszystko na tacy. Dwa pierwsze tytuły staną się dostępne jutro, a kolejne będą dodawane co kilka dni, aż do 6 czerwca.

Warto przypomnieć, że wszystkie gry z biblioteki można zainstalować na konsoli w sposób zdalny - za pomocą aplikacji mobilnej Xbox Game Pass. Jeśli więc pojawia się jakaś nowość, a jesteśmy akurat poza domem, możemy włączyć pobieranie na telefonie i mieć już czekającą na nas grę, gdy zasiądziemy przy konsoli. A jakie dokładnie nowe tytuły czekają na nas w końcówce maja i na początku czerwca?

METAL GEAR SURVIVE - 23 kwietnia

METAL GEAR SURVIVE stanowi rozwinięcie skradanki METAL GEAR SOLID V, a jednocześnie wprowadza nowe elementy eksploracji i surwiwalu, dostarczając zupełnie nowych doznań. METAL GEAR SURVIVE to spin-off gry METAL GEAR SOLID V, której akcja rozgrywa się w dziwnym, alternatywnym uniwersum. Stwórz swoją postać i naucz się, jak przetrwać. Zbieraj zasoby, twórz własną broń, zbuduj bazę i eksploruj nieznane tereny, jednocześnie rozwijając umiejętności surwiwalowe, niezbędne w tym wrogim środowisku. W trybie CO-OP możesz stworzyć zespół składający się z czterech graczy, a następnie infiltrować i bronić terenu przed hordami stworów. Rozmieść fortyfikacje i broń obronną w strategiczny sposób, aby zapewnić sobie przewagę nad wrogami, którzy przez cały czas rosną w siłę. Praca zespołowa i zaradność mają kluczowe znaczenie w dynamicznych misjach co-op.

The Banner Saga - 23 kwietnia

Wyrusz w niezwykłą podróż w nagradzanej taktycznej grze RPG, w której decyzje strategiczne bezpośrednio wpływają na przebieg historii, a także na wynik konfliktów powstałych w czasie walki o przeżycie w tej pasjonującej opowieści o wikingach. Inspirowany mitologią nordycką fantastyczny świat 2D – podziwiaj piękne, ręcznie rysowane sekwencje walk i animacje, słuchając poruszającej muzyki skomponowanej przez nominowanego do nagrody Grammy Austina Wintory’ego. Fabuła zależna od wyborów gracza – każda decyzja, którą podejmiesz w trakcie podróży, rozmów i walki, ma znaczący wpływ na przebieg twojej historii. Strategiczne walki, które mają swoje konsekwencje – od tego, jaką postać wystawisz do bitwy i jakie decyzje podejmiesz później, zależy zwycięstwo, porażka, a nawet trwała utrata postaci.

Void Bastards - 29 kwietnia

Void Bastards to pierwszoosobowa, komiksowa strzelanka w klimacie science fiction z elementami strategii. Przy jej tworzeniu brały udział deweloperzy m.in. System Shock 2 i BioShock.

Dead by Daylight - 29 kwietnia

Dead by Daylight to horror dla wielu graczy (4na1), w którym jedna osoba wciela się w rolę brutalnego zabójcy, pozostali zaś grają jako ofiary, które próbują mu uciec, unikając schwytania i śmierci. Ofiary obserwują rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby, co zapewnia im przewagę wynikającą z lepszej świadomości sytuacyjnej. Zabójca widzi wszystko z perspektywy pierwszej osoby i skupia się przede wszystkim na obiektach swojego polowania. Podczas każdego spotkania celem ofiar jest ucieczka z miejsca kaźni i uniknięcie schwytania przez zabójcę. Łatwiej to jednak powiedzieć niż zrobić, zwłaszcza że otoczenie zmienia się w każdej rozgrywce.

Outer Wilds - 30 kwietnia

W dniu swojej premiery Outer Wilds dołączy do Xbox Game Pass. Jest to eksploracyjna, pierwszoosobowa gra przygodowa, w której kierujemy rekrutem programu kosmicznego i musimy zbadać tajemniczy układ słoneczny działający w pętli czasowej. Za produkcję odpowiada studio Mobius Digital - autorzy Beacon 38 czy Terra Chroma.

Full Metal Furies - 6 czerwca

Gra twórców Rogue Legacy, "prawdziwie kooperacyjny" RPG akcji. Tytuł stawia mocny nacisk na grę zespołową i unikalny system walki, w którym każdy gracz pełni ważną rolę. Walcząc wspólnie, pokonujemy specjalnych wrogów, wykonujemy kombosy, by zadawać potężne obrażenia, i chronimy pochłonięty wojną świat przed zagładą.

The Banner Saga 2 - 6 czerwca

Nagradzana i nominowana do BAFTA saga powraca jako The Banner Saga 2. Kontunuuj swoją podróż po klimatycznych wydarzeniach The Banner Saga. Wybory dokonane w pierwszej części mają wpływ na to, kto przeżyje, a kto umrze w sequelu.

Superhot - 6 czerwca

SUPERHOT to niezależna strzelanka pierwszoosobowa autorstwa Superhot Team. Choć zawiera ona mechaniki typowe dla FPS-ów, wyróżnia się niekonwencjonalnym mechanizmem - czas upływa tylko wtedy, gdy nasza postać się porusza.

Pamiętajcie, że gry dostępne w bibliotece możecie zawsze sprawdzić na naszej aktualizowanej na bieżąco liście gier w Xbox Game Pass.