8 milionów sprzedanych Lumii w ostatnim kwartale

8 milionów sprzedanych Lumii w ostatnim kwartale

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 10/21/2013, 5:29 PM

Liczba odsłon: 2608

Smartfony Nokii z serii Lumia cieszą się coraz większą popularnością i zdobywają coraz więcej klientów w Europie i Azji. Według nowego raportu The Wall Street Journal w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedano ponad 8 milionów Lumii z Windows Phone 8.

O Windows Phone jest ostatnio dosyć głośno, a tym samym głośno jest o producentach telefonów z tym systemem. Windows Phone w kilku europejskich krajach przekroczył już dziesięcioprocentowy próg sprzedaży. W Azji mobilny system Microsoftu jest drugi co do popularności.

Nokia pozostaje liderem w sprzedaży urządzeń z Windows Phone i kontroluje prawie 90 procent tego rynku. Drugie miejsce zajmuje HTC, potem Samsung i na końcu Huawei, który niedawno wyprodukował pierwszy smartfon z systemem Microsoftu.

The Wall Street Journal podaje, że kończący się obecnie kwartał jest czwartym, w którym Nokia Lumia zalicza wzrost sprzedaży. Według obliczeń specjalistów dziennika urządzenia te w miesiącach od lipca do sierpnia sprzedały się w liczbie ponad 8 milionów sztuk. W poprzednim kwartale była to liczba 7,4 miliona.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia