6 nowości w Microsoft Whiteboard for Education

6 nowości w Microsoft Whiteboard for Education

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/21/2019, 8:27 PM

Liczba odsłon: 2827

Dla uczniów i studentów zaczęły się właśnie wakacje, a tymczasem Microsoft przygotowuje nowe funkcje na sezon back-to-school. O nowościach na tę okazję pisaliśmy niedawno w kontekście Microsoft Teams dla edukacji. Dziś z kolei gigant zapowiedział sześć nowych funkcji w korespondującej z Teams aplikacji - Microsoft Whiteboard.

Microsoft Whiteboard for Education to nastawiona na klientów edukacyjnych wersja aplikacji Whiteboard, pełniącej rolę interaktywnej tablicy. Wersja ta pozwala rysować, dodawać wykresy i notatki, pisać (także odręcznie) i współpracować na niekończących się cyfrowych kanwach niezależnie od tego, gdzie znajdują się poszczególni użytkownicy. Microsoft Whiteboard for EDU pozwala zapisywać indywidualne tablice dla wszystkich lekcji czy projektów.

Reklama

Zapowiedziane dziś nowości zostały zaprojektowane, by promować efektywną, skoncentrowaną współpracę między wszystkimi studentami, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie:

 • Reakcje: dają uczniom i nauczycielom możliwość szybkiego dodawania naklejek "kciuki w górę", obrazów i tekstów na urządzeniach z Windows 10 i iOS. To bezwysiłkowy sposób na wyrażenie opinii i promowanie feedbacku.
 • Microsoft Whiteboard

 • Wysyłanie do Teams: zachęca uczniów i nauczycieli do kontynuowania konwersacji poza klasą, umożliwiając udostępnianie stworzonych tablic w Microsoft Teams. Udostępnienie tablicy pozwala ją oglądać i na niej współpracować. Uczniowie mogą też dzięki temu nadgonić pominięte dyskusje, rozwijać i rozszerzać lekcję.
 • Microsoft Whiteboard

 • Czytnik immersyjny: uczniowie z problemami w nauce lub czytaniu (dysleksja, ADHD) czy też uczący się drugiego języka, mogą czasem mieć trudności z nadążaniem za tym, co jest napisane na klasowej tablicy - fizycznej lub cyfrowej. Z tego powodu Microsoft dodał Czytnik immersyjny do Whiteboard.
 • Microsoft Whiteboard

 • Podążanie za zmianami: jako że Whiteboard jest nieskończoną kanwą, czasem nie wiadomo, gdzie kierować uwagę, a zwłaszcza wtedy, gdy mamy problemy ze wzrokiem. Nowa funkcja podążania za zmianami (Follow-along) w wersji zapoznawczej automatycznie podąża za zmianami, które użytkownicy (np. nauczyciel) nanoszą na tablicę, i przybliża na nie widok.
 • Microsoft Whiteboard

 • Tryb tylko do odczytu: przeszkodą w utrzymaniu skupienia mogą być też inni uczniowie. Lekcje interaktywne są naprawdę świetne i pomagają utrzymać zaangażowanie uczniów, ale czasami sprawy wymykają się spod kontroli. Tryb tylko do odczytu rozwiązuje ten problem, pozwalając "wyciszyć" wybranych użytkowników, pozwalając reszcie skupić się na lekcji.
 • Microsoft Whiteboard

 • Kosmiczne naklejki: celebrując partnerstwo zespołu Education Workshop z NASA, Microsoft dodał do Whiteboard for EDU zestawy naklejek inspirowanych eksploracją kosmosu. Kolekcje będą niedługo dostępne na iOS i Windows 10.
 • Microsoft Whiteboard

Przypomnijmy jeszcze, że w naszym sklepie internetowym znajdziecie specjalną ofertę skierowaną właśnie do szkół. Jest to między innymi pakiet Office 365 oraz pakiet szkoleń przeznaczonych dla edukacji. Oczywiście edukacyjna oferta jest dużo szersza i można ją dostosować precyzyjnie pod określone wymagania. Można się z nią zapoznać w całości, zaglądając do naszego sklepu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia