20H1 kompilacja 19041.113 pojawiła się w Slow Ring z garścią ważnych poprawek

20H1 kompilacja 19041.113 pojawiła się w Slow Ring z garścią ważnych poprawek

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/28/2020, 8:06 AM

Liczba odsłon: 2235

Pod względem funkcjonalnym nic się w 20H1 nie zmienia i prawdopodobnie nic się już nie zmieni, bo nowa aktualizacja jest teraz w fazie finalnych testów. Microsoft ukończył główne prace rozwojowe nad 20H1, ale to nie przesunęło daty premiery, która nadal przewidziana jest na wiosnę. Gigant ma po prostu więcej czasu na niezbędne poprawki.

Dzisiaj Microsoft wypuścił nową testową aktualizację dla Windows 10 20H1. Kompilacja 19041.113 trafiła do testerów kręgu Wolnych aktualizacji i obejmuje przede wszystkim właśnie poprawki i ulepszenia jakości.

Kluczowe zmiany

  • Rozwiązano problem, który może blokować odtwarzanie wideo z DRM w aplikacjach zależnych od systemu Windows 8.0 PlayReady Store Framework w celu ochrony zawartości.
  • Zaktualizowano datę praw autorskich dla systemu Windows 10, wersja 2004 do roku 2020.
  • Rozwiązano problem, który powoduje, że ikona Notatnika pojawia się w menu Start po odinstalowaniu wersji Notatnika Feature-on-Demand.
  • Rozwiązano problem, który może powodować, że niektóre systemy przestają odpowiadać przy logowaniu, ponieważ w tym samym procesie hostowania usług hostowanych jest kilka usług w tle.
  • Rozwiązano problem z aplikacją Twój telefon, który może powodować przekroczenie limitu czasu kopiowania dużych plików PC (takich jak obrazy) do niektórych modeli telefonów.
  • Rozwiązano problem z danymi komórkowymi dla niektórych operatorów komórkowych, który może uniemożliwiać łączność z Microsoft Surface Pro X.
  • Rozwiązano problem, który nie powoduje przypięcia nowej ikony Microsoft Edge do paska zadań po tym, jak użytkownik zainstaluje nową przeglądarkę i utworzy nowy profil użytkownika na urządzeniu. Rozwiązano problem, który uniemożliwia niektórym użytkownikom wylogowanie się, ponieważ sesja użytkownika przestaje odpowiadać.

Kompilacja zawiera też znane problemy. Użytkownicy Narratora i NVDA, którzy szukają najnowszej wersji Microsoft Edge opartej na Chromium, mogą napotkać pewne trudności podczas nawigacji i odczytywania niektórych treści internetowych. Nie dotyczy to użytkowników starszej wersji Microsoft Edge.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia