20H1 kompilacja 19023 trafiła do Fast Ring. Co nowego w niej znajdziemy?

20H1 kompilacja 19023 trafiła do Fast Ring. Co nowego w niej znajdziemy?

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 11/13/2019, 9:21 AM

Liczba odsłon: 2541

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera November 2019 Update (19H2), czyli kolejnej dużej aktualizacji 2020 roku. Chociaż słowo "dużej", jest tutaj zdecydowaną przesadą. Jest to w gruncie rzeczy bardzo drobna aktualizacja, która jest efektem sporych rewolucji, jakie nastąpiły zarówno w programie Insider, jak i ogólnie w procesie rozwoju systemu Windows 10. 19H1 doczekało się premiery, więc teraz pora przystąpić do wzmożonej pracy nad 20H1, które wersję RTM ma otrzymać dosłownie lada moment - w grudniu!

Wczoraj również 20H1 otrzymało nową kompilację w kręgu Szybkich aktualizacji (Fast Ring) o numerze 19023. Ponownie build ten nie zawiera żadnych konkretnych nowości poza poprawkami, co absolutnie nie dziwi, skoro wersja finalna jest tak blisko. Oto pełna, opublikowana przez Microsoft lista zmian:

Ogólne zmiany, ulepszenia i poprawki na PC

  • Rozwiązano problem polegający na tym, że jeśli kompilacja zostanie pobrana i zainstalowana przed pierwszym logowaniem do poprzedniej instalacji (np. Kompilacja 19013), to pojawia się około 2 godzinne okno czasowe przed zainstalowaniem nowego buildu.
  • Rozwiązano problem z opóźnieniem podczas uruchamiania wideo na pełnym ekranie.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że sekcja Szybkich akcji w Centrum akcji była niewyśrodkowana.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować wyłączanie aktywacji głosowej Cortany po ponownym uruchomieniu explorer.exe lub po ponownym uruchomieniu komputera
  • Przypomnienie dla insiderów - usunięto folder pobierania z Oczyszczania dysku. Nadal opcja ta jest dostępna w Ustawieniach magazynu.

Znane problemy

  • Zidentyfikowano problem uniemożliwiający działanie Sandbox i WDAG.
  • Wykryto problemy z niekompatybilnością z niektórymi wersjami oprogramowania anty-cheat BattlEye.
  • Ustawienia nadal nie są dostępne poza uruchomieniem przez URI (ms-settings :) dla niektórych testerów.
  • Po pomyślnym zainstalowaniu sterowników drukarki w sekcji Aktualizacje opcjonalne ten sam sterownik może nadal wyświetlać się jako dostępny do zainstalowania.
  • Niektóre czytniki linii papilarnych mogą nie działać już od wersji 19013.

Ponadto Microsoft poinformował, że nadal trwają też prace nad ulepszeniem sposobu dystrybucji aktualizacji sterowników. Te opcjonalne nie będą automatycznie pobieranie i instalowane. Kontrola nad tym pozostanie w rękach użytkowników, którzy mogą te sterowniki pobrać ręcznie sprawdzając ich dostępność w Ustawieniach - Windows Update - Aktualizacje opcjonalne.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia