19H1 niebawem w Slow Ring. Jest już kandydat

19H1 niebawem w Slow Ring. Jest już kandydat

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/15/2019, 6:41 PM

Liczba odsłon: 1617

Jak wiemy, w pierścieniu Slow nie ukazała się jeszcze ani jedna kompilacja 19H1. Microsoft mówił w styczniu, że "ciężko pracuje" nad wprowadzeniem 19H1 do tego kręgu, a pierwsza taka kompilacja będzie również okazją do udostępnienia nowego obrazu ISO (dla ścisłości - obrazy 19H1 były już udostępniane, ale z ominięciem Slow Ring). Wczoraj dostaliśmy potwierdzenie, że Slow Ring wkrótce na nowo ożyje.

Do premiery April 2019 Update (19H1) nomen omen zostało już niewiele czasu, a mimo to Slow Ring nadal stoi pusty. Już w zeszłym roku pojawiły się głosy, mówiące, że krąg ten zamienił się w mało zabawny żart. Być może opinia ta nabrała teraz więcej sensu, bo w historii programu Insider nie zdarzyło się jeszcze, by tak blisko wejścia danej wersji do Public Release nie ukazała się żadna kompilacja w Slow Ring. W rezultacie wyprzedzenie względem RTM będzie bardzo niewielkie.

Jak poinformował wczoraj Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program Team, prace nad wejściem 19H1 do Slow Ring już trwają. Jest już nawet kandydat, ale najpierw ukaże się on w Fast Ring. Znaczy to tyle, że kompilacja ta nawet jeszcze nie została wydana. Gdyby Microsoft wybierał spośród tych już wydanych, to ożywienia Slow Ring moglibyśmy się spodziewać w każdej chwili. Tymczasem nie wiemy zbyt wiele.

Slow Ring świeci pustkami od długiego czasu, a dokładniej od 30.10.2018, kiedy to ukazała się w nim kompilacja October 2018 Update. Wczoraj zaczęły się testy 20H1, a 19H1 nie wszedł jeszcze nawet do Slow Ring, a 19H2 do Fast Ring. Miejmy nadzieję, że Microsoft wynagrodzi nam ten wybieg w przyszłość.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia