15043 pierwszą mobilną kompilacją w Slow Ring od połowy listopada

15043 pierwszą mobilną kompilacją w Slow Ring od połowy listopada

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/3/2017, 11:27 AM

Liczba odsłon: 1782

Pod koniec lutego jednym rzutem do Insiderów trafiły dwie kompilacje (PC i mobilna) o nietypowo różniących się numerach - odpowiednio 15042 i 15043. O ile w wydaniu PC pojawiło się kilka drobnych nowości funkcjonalnych, o tyle w wydaniu Mobile wprowadzono tylko poprawki. Taki obrót spraw sygnalizuje zwykle dwie rzeczy - Slow Ring i ISO.

Wydanie PC doczekało się obrazu ISO, dostępnego do pobrania od 1 marca. Co do wydania mobilnego, kompilacja 15043 dotarła do Slow Ring zaledwie w tydzień od debiutu w Fast. Nie to jest jednak najważniejsze. Kompilacja jest pierwszą w Slow Ring od czasu 14965, wprowadzonej tam w połowie listopada (i desktopowej 14986 z połowy grudnia). Oznacza to, że użytkownicy Windows 10 Mobile, którzy wybrali wolniejszy, ale bezpieczniejszy model aktualizowania programu Insider Preview, na nową wersję musieli czekać prawie trzy miesiące.

Choć w samej kompilacji 15043 nie dodano żadnych zauważalnych nowości, to pod względem funkcjonalnym dzieli ją od 14965 całkiem sporo. W ostatnich miesiącach pod szyldem Creators Update pojawiło się bowiem parę interesujących nowości, także dla smartfonów. Jedną z najważniejszych jest wsparcie dla ebooków. W Sklepie Windows pojawiła się nowa, poświęcona im sekcja, z kolei przeglądarka Edge uzyskała dla nich bezpośrednie wsparcie, działając jako czytnik EPUB w specjalnym trybie odczytu oraz jako czytnik *audiobooków* dzięki wbudowanemu wsparciu Narratora. Parę innych nowości - m.in. kolorowe emoji, opcjonalny dźwięk mono, kolekcje w Centrum opinii czy nowa ikona Udostępniania - możecie prześledzić na naszej Liście kompilacji Windows 10 Mobile.

Najświeższymi obecnie buildami są 15043 dla smartfonów i 15046 dla PC, przynajmniej pod względem wersji systemu. Jako że w Fast Ring wstrzymano czasowo aktualizacje aplikacji, paradoksalnie świeższe oprogramowanie znaleźć można w Slow Ring.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia