1000 gier na Xbox 360 tego lata?

1000 gier na Xbox 360 tego lata?

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 3/19/2008, 1:10 PM

Liczba odsłon: 2860

Biblioteka gier na Xboksa 360 jeszcze w te wakacje przekroczy tysiąc tytułów - zapewnia wiceszef europejskiego oddziału Microsoftu ds. tej konsoli, Chris Lewis. Ta imponująca liczba ma powstać z połączenia oferty tytułów pudełkowych i dostępnych w serwisie Live Arcade. Obecnie to około 570 produkcji.

Chris Lewis - wiceprezes xboksowego oddziału Microsoftu w Europie - zapewnił w wywiadzie dla serwisu MCV, że X360 będzie pierwszym current-genem, którego ogólnoświatowa biblioteka dostępnych tytułów przekroczy tysiąc. Nie jest to żadną niespodzianką, w końcu jest najdłużej obecnym na rynku sprzętem do grania obecnej generacji. Mało kto przewidywał natomiast, że stanie się to już w te wakacje - a tak właśnie twierdzi Chris. Jego zapowiedź dotyczy połączonych sił produkcji pudełkowych (obecnie w liczbie nieco ponad 450) i tych z usługi Xbox Live Arcade (obecnie ponad 120).

Tak duży wybór produktów branży wirtualnej rozrywki - gdy już stanie się faktem - ma być ważną, często podkreślaną kartą przetargową konsoli MS w walce z konkurencją i pomóc przekonać do niej kolejne rzesze graczy. Rekord wszech czasów w ilości wydanych gier na jedną konsolę należy do PS2, której anglojęzyczna biblioteka to około 1700 tytułów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia