10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: znajome doświadczenie

10 powodów, by zaktualizować system do Windows 10: znajome doświadczenie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/20/2015, 2:19 PM

Liczba odsłon: 2831

Windows 10 został ukończony już kilka dni temu, a tymczasem Microsoft przygotowuje klientów na jego przyjęcie Oczywiście wielu użytkowników wciąż nie zna nowego systemu, który do tej pory pojawiał się jedynie w testowych kompilacjach Insider Preview, które należało pobrać i zainstalować samodzielnie. Microsoft liczy na jak najszerszą i najszybszą adaptację Windows 10, stąd też pomysł na 10 nagrań, które zachęcą użytkowników do dokonania aktualizacji.

Pierwsze nagranie z serii podkreśla, że Windows 10 to środowisko, w którym poczujemy się jak w domu. Nowy system ma łączyć "to, co najlepsze z Windows 7 i to, co najlepsze z Windows 8". Znanego nam menu Start nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W Windows 10 będzie ono nieco odmienione dzięki zastosowaniu dynamicznych kafelków, znanych z Windows 8. "Rób swoje ulubione rzeczy, ponieważ twoje rzeczy podążają za tobą" - w tym komunikacie chodzi oczywiście o możliwość synchronizacji naszych danych i ustawień pomiędzy wszystkimi naszymi urządzeniami z Windows 10.

"Rób oczywiste rzeczy, takie jak aktualizacja do Windows 10 z pulpitem, który znasz i kochasz...tylko lepszym i za darmo. Rób wspaniałe rzeczy" - głosi przesłanie filmu. Microsoft chce, by Windows 10 był postrzegany jako udane połączenie najlepszych cech Windows 7 i Windows 8. Podkreślenie nowego menu Start jest również istotne i powinno trafić do użytkowników, którzy niechętnie korzystają z obligatoryjnego w Windows 8 ekranu Start.

Do czasu ogólnoświatowej premiery Windows 10 pozostało już 9 dni. W tym czasie powinny pojawić się kolejne nagrania, w których Microsoft przedstawia najważniejsze cechy nowego systemu. O wszystkich interesujących materiałach będziemy Was informować na bieżąco!