10 powodów dla których warto skorzystać w Windows XP Home Edition

10 powodów dla których warto skorzystać w Windows XP Home Edition

Autor: Microsoft

Opublikowano: 3/23/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 11104

Z nieskończonej liczby przekonujących powodów, aby korzystać z systemu operacyjnego Windows XP Home Edition, przedstawiamy poniżej dziesięć najważniejszych.

1. Szybka zmiana użytkownika
Jeśli z tego samego komputera korzysta w rodzinie kilka osób, każda z nich może mieć dostęp do własnego konta bez konieczności zamykania aplikacji innych użytkowników czy restartowania komputera.

2. Nowy, uproszczony interfejs
Estetyczny i prosty interfejs systemu operacyjnego Windows XP umieszcza na pierwszym miejscu listy i w centrum ekranu skróty do najczęściej używanych przez Ciebie programów, umożliwiając szybki dostęp do nich.

3. Windows Media Player dla systemu operacyjnego Windows XP
Windows Media Player dla systemu operacyjnego Windows XP to łatwe w użyciu narzędzie, które — obok innych możliwości - pozwala na odtwarzanie plików w standardzie DVD, katalogowanie muzyki oraz wypalanie płyt CD.

4. Windows Messenger
Windows Messenger to prosty sposób komunikowania się ze znajomymi i rodziną w czasie rzeczywistym. Możesz zobaczyć, kto jest w sieci i komunikować się z wybraną osobą za pomocą wiadomości tekstowych, głosowych lub obrazów wideo, zachowując dużą wydajność i wysoką jakość publikacji.

5. Windows Movie Maker
Windows Movie Maker umożliwia przechwytywanie, edytowanie, organizowanie i dzielenie wspólnych obrazów wideo na komputerze, niezależnie od tego, czy zostały one wykonane cyfrową kamerą wideo, czy kamerą analogową.

6. My Pictures
Dzięki rozbudowanej opcji „My Pictures" możesz pracować nad fotografiami cyfrowymi, układając, przeglądając, a nawet drukując je z wykorzystaniem serwisu sieciowego.

7. Internet Explorer 6
Internet Explorer 6 oferuje nowe, doskonalsze rozwiązania, ułatwiające przeglądanie sieci, podwyższające niezawodność działania i zwiększające bezpieczeństwo przechowywania Twoich prywatnych informacji.

8. Zdalna pomoc
Zdalna pomoc umożliwia wybranym osobom trzecim (fachowym doradcom czy po prostu znajomym) - pracującym również w systemie Windows XP - zdalne sterowanie Twoim komputerem, np. w celu zademonstrowania jakiegoś procesu lub udzielenia pomocy przy rozwiązywaniu problemów.

9. Przywracanie Systemu
Funkcja „Przywracanie Systemu" aktywnie monitoruje zmiany w plikach systemowych. W przypadku awarii możesz przywrócić system do poprzedniego sprawdzonego stanu, nie tracąc danych.

10. Kreator konfiguracji sieci (Network Setup Wizard)
Kreator konfiguracji sieci ułatwia konfigurację własnej domowej sieci. Dzięki niemu wszystkie komputery w domu mogą korzystać ze wspólnego połączenia internetowego.


Windows XP Home Edition to zupełnie nowy sposób korzystania z domowego komputera oraz Internetu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia