iFixit i Microsoft wypuszczają oficjalne narzędzia do naprawy Surface

iFixit i Microsoft wypuszczają oficjalne narzędzia do naprawy Surface

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:03
14.12.2021
1936 wyświetleń

Nie ma wątpliwości, że ruch Right to Repair zyskuje realny wpływ na doświadczenia konsumenckie w USA. Microsoft co prawda nie zaakceptował jego postulatów w pierwotnej formie, ale wykazał otwartość na dalsze pomysły. Ponadto słynące z naprawialności bliskiej zera urządzenia Surface w ostatnich latach zaliczyły poprawę. Żeby jeszcze bardziej ułatwić prace serwisowe, gigant wraz z iFixit wypuszczają oficjalny zestaw narzędzi.

Naprawialność (repairability) to ocena, którą redakcja iFixit przyznaje badanym przez siebie urządzeniom. W poprzednich latach większość urządzeń Surface otrzymywała niskie noty (podobnie jak wiele topowych produktów, choćby Apple, HTC czy Samsunga), co oznacza, że ich samodzielna lub wykonywana przez serwisanta naprawa, łącznie z demontażem, ponownym złożeniem i wymianą podzespołów, jest trudna, a czasem niemożliwa. Nowsze laptopy i tablety Surface wypadają już lepiej (jak choćby Surface Pro X z oceną 6/10), ale nie zawsze jest to regułą. Przykładowo Surface Pro 7 otrzymał ocenę 1/10, a Surface Duo — mocne 2/10.

iFixit

Autorytet w dziedzinie serwisowania, iFixit, nawiązał teraz współpracę z Microsoftem. W jej ramach niezależni serwisanci iFixit, autoryzowani dostawcy usług Microsoft, Microsoft Experience Centers oraz klienci komercyjni Microsoftu mogą teraz zamówić oficjalny zestaw narzędzi serwisowych dla Surface ze strony iFixit.com. Zestaw nie jest dostępny bezpośrednio dla konsumentów.

Decyzja Microsoftu, aby dostarczyć narzędzia niezależnym technikom, jest krokiem w dobrym kierunku. Podobnie jak wiele firm mają oni przed sobą długą drogę w kwestii naprawialności, a my jesteśmy podekscytowani, dołączając do nich. To pierwszy duży krok i sprawdzenie rynku — mamy nadzieję, że będziemy oferować te same narzędzia reszcie społeczności naprawiającej w przyszłości, a Microsoft zobowiązał się do rozszerzenia dostępu do narzędzi serwisowych dla nowych produktów w przyszłym roku.
— Kyle Wiens, CEO i założyciel iFixit

W skład zestawu wchodzą: Surface Battery Cover — pokrywa chroniąca baterie przed przebiciem podczas naprawy (zapobieganie pożarom); Surface Display Debonding Tool — kołyska "odklejającą", która pomaga odciąć klej trzymający szybę ekranu (i zapobiega przypadkowej, nadmiernej penetracji); oraz Surface Display Bonding Frame — ramka używana w połączeniu z obciążnikami do dociskania ekranu do urządzenia w celu zapewnienia prawidłowego przylegania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.ifixit.com/News/56078/ifixit-works-with-microsoft-to-manufacture-service-tools-for-repair-techs

Polecamy również w kategorii Surface