Menu kategorii
 • Źródła danych RSS

  Źródła danych RSS

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  16.03.2010
  5541 wyświetlenie

  W ciągu kilku ostatnich lat dużą popularność zyskały kanały RSS, które umożliwiają zbieranie w jednym miejscu aktualizacji wielu danych ze stron sieci Web. Dzięki RSS możemy codziennie dostawać zaktualizowane newsy z ulubionego serwisu informacyjnego, czy też dowiadywać się o nowych aukcjach w portalu aukcyjnym. Aby jednak zebrać dane w jednym miejscu, potrzeba programu, który będzie umożliwiał taką czynność. Na szczęście nie trzeba daleko szukać, Windows Live Mail dobrze radzi sobie z obsługą kanałów RSS.

  Dostęp do sekcji odpowiedzialnej za wyświetlanie i zarządzanie danymi z kanałów informacyjnych, jest możliwy poprzez kliknięcie przycisku Źródła w menu skrótów, w lewej dolnej części okna programu. Po przełączeniu się do czytnika RSS, program wyświetli okna, podobne w swoim układzie do tych, znanych ze skrzynki odbiorczej. Nic dziwnego, dane RSS przypominają wiadomości e-mail w swojej konstrukcji. Zatem analogicznie do skrzynki odbiorczej, po lewej stronie znajdziemy listę katalogów, w centralnej części okna wyświetlana jest lista pobranych danych, po prawej znajdziemy natomiast okienko podglądu, które umożliwia zapoznanie się z treścią wiadomości bez potrzeby otwierania jej.

  Źródła danych RSS

  Wiele źródeł RSS na stronach sieci Web możemy dodać automatycznie z poziomu przeglądarki internetowej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zasubskrybować dowolny kanał wprost z poziomu programu. W tym celu klikamy odnośnik Dodaj źródło, w nowym oknie wprowadzamy adres źródła i zatwierdzamy operację.

  Zarządzanie już dodanymi kanałami możemy przeprowadzić po wybraniu przycisku Zarządzaj źródłami. Istniejące już subskrypcje możemy edytować i usuwać, a także organizować w foldery. Z listy rozwijalnej na dole okienka, możemy natomiast wybrać, w jakich odstępach czasowych dane będą aktualizowane. Warto także pamiętać, że także w każdej chwili możemy odświeżyć listę pobranych wiadomości, klikając w tym celu przycisk Synchronizuj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Mail w Windows 7