Zobaczcie, jak Steve Ballmer zareagował na nową linię Surface

Zobaczcie, jak Steve Ballmer zareagował na nową linię Surface

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
10:48
10.10.2019
1041 wyświetlenie

Steve Ballmer... Postać kontrowersyjna, szef Microsoftu w latach "mrocznej dekady", obecnie właściciel Clippersów, inwestor i okazjonalny komentator poczynań swojej byłej firmy. W minionych dniach gościł na GeekWire Summit 2019, gdzie mówił m.in. o NBA, problemach z Chinami, ale też o tym, czego nauczył się od Billa Gatesa i wreszcie co sądzi o nowej generacji urządzeń Surface. Na pewno warto spojrzeć na te sprawy z jego perspektywy!

Ballmer poznał współzałożyciela Microsoftu w koledżu na Harvardzie. Znajomość trwa już ponad cztery dekady, z czego lwią część stanowi wspólna praca w Redmond, gdzie Ballmer spędził w sumie 34 lata (1980-2014), z czego 14 ostatnich lat jako CEO. Twierdzi on, że Bill Gates jest najmądrzejszą i najbardziej ambitną osobą, jaką poznał. Przede wszystkim nauczyłem się, jak bardzo konkurencyjnym można być — mówi były dyrektor. W lekcji, którą dostałem od Billa, chodzi naprawdę o rywalizację — rozumienie rywalizacji, pracowanie nad rywalizacją i to, co zapewnia sukces [w kategoriach] rywalizacji. Najwyraźniej ta nauka nie poszła w las, bowiem dziś Ballmer jest 17 najbogatszym człowiekiem na świecie, posiadaczem 51-miliardowej fortuny.

Zapytany o niedawno zaprezentowaną, nową linię Surface, Ballmer wydawał się wyjątkowo podniecony, choć to u niego wcale nie tak wyjątkowa reakcja (Developers, developers, developers... Wow! I love this firm!). To po prostu człowiek jedyny w swoim rodzaju!

Nowa linia Surface jest niesamowiiiita! Niesamowita! W kategoriach rywalizacji — dawaj, Microsoft, dawaj!

Steve przyznał, że nie testował jeszcze Surface Duo i ze względu na regulacje jako osoba z zewnątrz nie ma dostępu do niepublicznych technologii Microsoft z wyjątkiem tych od Hardware Group, których jednak nie może ujawniać, ponieważ jest akcjonariuszem. Dodał też, że Microsoft jest na niezwykle dobrej drodze jako firma i świetnie radzi sobie z biznesem, zwłaszcza chmurowym.

Zwraca on też uwagę na Windows, który według części komentatorów nie jest już tak ważny dla Microsoftu, podczas gdy w rzeczywistości zarabia miliardy każdego roku: Nie ma zbyt wielu nowych strumieni zysku, które możesz wynaleźć i które generowałyby taki rodzaj zysku, jak robi to Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.geekwire.com/2019/steve-ballmer-leadership-lessons-nba-china-dilemma-microsofts-new-devices/

Polecamy również w kategorii Microsoft