Znane problemy po premierze May 2020 Update

Znane problemy po premierze May 2020 Update

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/1/2020, 5:28 PM

Liczba odsłon: 2659

Od dawna wiadomo, że w przypadku dużych aktualizacji Windows Update przyznaje pierwszeństwo użytkownikom z taką konfiguracją sprzętową, która nie powinna wywołać najmniejszych problemów ze zgodnością. Z tego powodu May 2020 Update jest blokowany na części pecetów, czego dowiemy się z komunikatu. Nie jest też zaskoczeniem, że część problemów wykryto dopiero po premierze majowej aktualizacji.

Strona z informacjami o wydaniu May 2020 Update stała się dostępna kilka godzin przed premierą. Chodzi tu konkretnie o stronę, na której znajduje się aktualna lista znanych problemów w publicznych wydaniach, zarówno tych rozwiązanych, jak i czekających na rozwiązanie. Początkowo była ona pusta, jednak już po kilku godzinach zaczęła się zapełniać. W momencie publikacji tego tekstu odnotowanych jest 11 znanych błędów/problemów, z czego tylko jeden został rozwiązany. Zdecydowaną większość wykryto już w dniu premiery, tj. 27 maja. Oto ich aktualna lista:

  • DISM może nieprawidłowo raportować o uszkodzeniu wciąż obecnym po naprawie: Problem występował po wykonaniu DISM /restorehealth. Jako jedyny z tej listy został już naprawiony.
  • Variable Refresh Rate nie działa poprawnie na urządzeniach z iGPU od Intel: Włączenie VRR na dotkniętych urządzeniach nie włącza VRR dla gier używających DirectX 9.
  • Trudności w połączeniu z więcej niż jednym urządzeniem Bluetooth: Urządzenia z Windows 10 i niektórymi sterownikami Realtek mogą nie być w stanie połączyć się z ponad jednym urządzeniem Bluetooth.
  • Problemy w trakcie lub po aktualizacji urządzeń ze sterownikami dźwiękowymi Conexant ISST: Urządzenia te mogą otrzymać błąd lub doświadczać problemów z Windows 10 w wersji 2004.
  • Problemy z właściwością ImeMode przy kontroli trybu IME dla poszczególnych pól tekstowych: Niektóre edytory IME dla niektórych języków mogą doświadczać problemów z używaniem właściwości ImeMode w niektórych aplikacjach.
  • Błąd zatrzymania podczas podłączania lub odłączania stacji dokującej Thunderbolt: Dotknięte urządzenia posiadają przynajmniej jeden port Thunderbolt, mają włączoną ochronę Kernel DMA Protection oraz wyłączoną Windows Hypervisor Platform.
  • Błędy lub niespodziewane restarty urządzeń z Always On, Always Connected: Urządzenia z więcej niż jednym adapterem zgodnym z Always On, Always Connected mogą doświadczyć problemów.
  • Aplikacje nie reagują na mysz: Dotknięte aplikacje i gry korzystające z GameInput Redistributable w Windows 10, version 2004 mogą nie odpowiadać na polecenia z myszy.
  • Problemy z aktualizacją lub uruchamianiem urządzeń z aksfridge.sys lub aksdf.sys: Urządzenia z aplikacjami lub sterownikami używającymi niektórych wersji aksfridge.sys albo aksdf.sys mogą doświadczyć w/w problemów.
  • Problemy ze starszymi sterownikami kart graficznych Nvidia: Mogą wystąpić problemy podczas używania GPU Nvidii ze sterownikami w wersji niższej niż 358.00.

Aby wystąpił dany problem, w większości przypadków musi być spełnionych jednocześnie kilka warunków. Ich dokładną analizę (w języku angielskim) można znaleźć na wspomnianej stronie Microsoftu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia