Menu kategorii
 • Twój komputer nie jest gotowy na May 2020 Update? Otrzymasz o tym powiadomienie

  Twój komputer nie jest gotowy na May 2020 Update? Otrzymasz o tym powiadomienie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:23
  01.06.2020
  1618 wyświetleń

  W ubiegłym tygodniu odbyła się premiera Windows 10 May 2020 Update. Ogłoszono, że aktualizacja jest dostępna dla wszystkich. Nie wszyscy jednak mogą się z tym zgodzić. Windows Update nie każdemu proponuje pobranie wersji 2004, a w niektórych przypadkach wręcz informuje, że urządzenie nie jest na nią gotowe. Jak można to sprawdzić i co wtedy zrobić?

  Windows 10 20H1 był rozwijany w programie Insider od prawie 15 miesięcy, co jednak nie oznacza, że wersja jest wolna od błędów. Na stronie z informacjami o wydaniu znajduje się lista znanych błędów i problemów, które wykryto po premierze. Na chwilę obecną jest ich 11. Aby uchronić urządzenia, na których mają one wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia, Microsoft blokuje aktualizację na poziomie Windows Update. W tłumaczeniu komunikat mówi:

  Windows 10 May 2020 Update jest już w drodze. Oferujemy tę aktualizację kompatybilnym urządzeniom, ale twoje urządzenie nie jest jeszcze całkiem na nią gotowe. Gdy twoje urządzenie będzie gotowe, zobaczysz aktualizację dostępną na tej stronie. W tym momencie nie musisz nic z tym robić.

  Komunikat będzie widoczny, gdy otworzymy stronę Windows Update w Ustawieniach > Aktualizacja i zabezpieczenia. Udostępnianie aktualizacji falami przyznaje pierwszeństwo użytkownikom z taką konfiguracją sprzętową, która nie powinna wywołać najmniejszych problemów ze zgodnością. Nie jest to oczywiście jedyny sposób na pobranie aktualizacji!

  Windows 10 May 2020 Update

  Jeśli klikanie przycisku "Sprawdź aktualizacje" nie przynosi rezultatów lub wyświetli się powyższy komunikat, można próbować skorzystać z dodatkowych narzędzi: Asystenta aktualizacji systemu Windows 10 oraz narzędzia do tworzenia multimediów (Media Creation Tool). Przy jego użyciu możecie już teraz zaktualizować komputer do najnowszej wersji lub utworzyć nośnik instalacyjny (USB, DVD lub obraz ISO) w celu zainstalowania czystego systemu Windows 10 May 2020 Update.

  Jeśli jednak zignorujemy ostrzeżenie, nasz komputer może rzeczywiście doświadczyć problemów czy to podczas pracy, czy już na samym etapie instalacji. Rozsądnie jest więc trochę poczekać, by zminimalizować ryzyko.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-notifying-users-if-windows-10-may-2020-update-is-blocked-on-their-systems

  Polecamy również w kategorii Windows 10