Menu kategorii
 • Znamy już wszystkie edycje, w jakich będzie oferowany Windows 11

  Znamy już wszystkie edycje, w jakich będzie oferowany Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:42
  08.07.2021
  4676 wyświetleń

  Windows 11 to nowy system operacyjny dla komputerów stacjonarnych i laptopów, który został zapowiedziany w czerwcu i czeka na swoją premierę jesienią. Następca Dziesiątki jest już jednak dostępny do testów w programie Insider. Podczas jego instalacji mieliśmy do wyboru kilka edycji, ale okazuje się, że będzie ich więcej. Tak przynajmniej wynika ze strony certyfikacji Bluetooth SIG, którą najwyraźniej Microsoft uzyskał dla różnych edycji nowego systemu.

  Przed premierą każde urządzenie i oprogramowanie takich gigantów, jak Microsoft, zdobywa odpowiednie certyfikaty. Często to właśnie na stronach programów certyfikacyjnych ukazują się najpierw informacje o tych nowych produktach. Po części tak się stało w przypadku Windows 11. Na stronie programu Bluetooth SIG zostały wymienione następujące edycje:

  • Windows 11 Pro
  • Windows 11 Home
  • Windows 11 Pro for Workstations
  • Windows 11 Pro Education
  • Windows 11 Enterprise
  • Windows 11 Education
  • Windows 11 Mixed Reality

  O większości tych edycji wiedzieliśmy jeszcze przed wydaniem pierwszej oficjalnej kompilacji Jedenastki, a to za sprawą wyciekłego builda 21996.1, którego instalator dawał do wyboru wiele różnych edycji, wliczając w to podział na wersje podstawowe, N oraz Single Language. Szczególną nowością jest edycja Mixed Reality, co oznacza, że Windows 11 — tak samo jak jego poprzednik — będzie dostępny na urządzenia HoloLens.

  Windows 11 - jaka wersja?

  Na liście znajdują się w zasadzie tylko nazwy poszczególnych SKU, ale nie ma żadnych szczegółów dotyczących kluczowych różnic między nimi. Można się jednak spodziewać, że różnice będą podobne, jak w przypadku Windows 10, którego edycje współdzieliły większość funkcji. Główne różnice dotyczyły mechanizmów bezpieczeństwa, takich jak dostęp do narzędzia BitLocker czy ochrona informacji systemu Windows (WIP), które nie były dostępne w Windows 10 Home. Dodatkowo edycje Pro i Enterprise zawierały funkcje premium przydatne dla firm i dużych organizacji.

  Czy lista jest kompletna? Na dzień dzisiejszy zapewne tak, ale nie oznacza to, że nie będzie więcej wersji Windows 11. Wciąż pozostaje pytanie, co z edycjami IoT (dla Internetu Rzeczy) i Team (dla Surface Hub). Prawdopodobnie ukażą się w późniejszym czasie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.mysmartprice.com/gear/windows-11-versions-list-bluetooth-sig-complete-list/

  Polecamy również w kategorii Windows 11