Zestaw Mixed Reality od Acer rozłożony na czynniki pierwsze

Zestaw Mixed Reality od Acer rozłożony na czynniki pierwsze

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/7/2017, 9:19 PM

Liczba odsłon: 2321

W październiku zeszłego roku Microsoft zapowiedział całą rodzinę zestawów Windows Mixed Reality od Dell, Lenovo, HP, ASUS i Acer. Urządzenia mają stanowić dopełnienie HoloLens w świecie VR/MR, także jeśli chodzi o ceny - te bowiem zaczynają się od 299 dolarów. Dziś pod lupę weźmiemy zestaw od Acer. Gdy jego przedsprzedaż wystartowała na początku miesiąca, wszystkie dostępne egzemplarze zostały błyskawicznie wyprzedane. Jeden z nich udało się jednak rozebrać na czynniki pierwsze, czego efekty możecie zobaczyć w galerii poniżej.

Gdy na rynek wchodzi nowatorski produkt, interesuje nas nie tylko jego powierzchowność, ale i wnętrze. Tym razem zajrzymy do środka deweloperskiej wersji Acer Windows Mixed Reality Headset, którego teardown udokumentował Shachar Weis, deweloper oprogramowania z Packet 39. Po rozebraniu urządzenie odkrywa przed nami czujniki podczerwieni, ekrany LCD, dwie kamery z czujnikami głębi posiadające własne rozpraszacze ciepła i wreszcie płytę główną, która utrzymuje to wszystko w ryzach. No dobrze, czas wykręcić śrubki!

Jak proces demontażu opisuje Shachar Weis? Zaczęło się od rzepów, potem wykręcenie 6 śrubek i zdjęcie powłoki przylegającej do twarzy. Pod spodem kryją się dwie ochronne nasadki podtrzymujące soczewki i kolejne śrubki podtrzymujące plastikową powłokę - tu już demontaż stał się trudniejszy. W dalszej kolejności docieramy do czujnika zbliżeniowego IR i gniazda audio jack. Kolejne śrubki pozwalają wymontować LCD i moduł soczewek. Nie został on otwarty z tego względu, że zwykle takie podzespoły są hermetycznie "zapieczętowane" i trudno je złożyć z powrotem. Moduł LCD jest połączony z płytą główną dwoma kablami, a trzeci należy do czujnika IR. Tylna strona płyty głównej zawiera kod QR i numer seryjny. Idziemy dalej - dwie kamery posiadają własne kable taśmowe i ich powłokę ochronną. Po jej zdjęciu nie ma niestety żadnych oznaczeń, które mówiłyby więcej o modelu/rodzaju kamery. Każda z nich posiada płaski i elastyczny radiator przyklejony z tyłu. Jeśli chodzi o istotne elementy, na tym właściwie koniec.

Jak wyjaśnia deweloper, złożenie HMD z powrotem nie przysporzyło większych trudności. Urządzenie działa dalej, co jest generalnie sporym sukcesem. Cały raport znajdziemy na stronie CallMeVice.com.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia