Zarządzanie dostawcami wyszukiwania

Zarządzanie dostawcami wyszukiwania

 Robert Żuber
Robert Żuber
00:00
27.06.2011
8890 wyświetleń

Podczas wyszukiwania informacji za pomocą przeglądarki Windows Internet Explorer 9 mamy możliwość korzystania z wielu różnorodnych dostawców tejże usługi. Jest to niezwykle proste. Wystarczy w tym celu wprowadzić pożądaną frazę do paska adresu oraz wybrać silnik wyszukiwarki, którego pragniemy użyć, a interesujące nas strony są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Jedynym domyślnie zainstalowanym dostawcą wyszukiwania, który jest dostępny od razu po uruchomieniu programu, jest wyszukiwarka Bing firmowana przez Microsoft. Jeżeli jednak na co dzień korzystamy z innych, alternatywnych mechanizmów wyszukiwania, bądź jesteśmy nastawieni na konkretny typ wyszukiwanych informacji (encyklopedia, sklep internetowy) istnieje oczywiście możliwość dodania tego typu usług do Internet Explorer 9.

Odbywa się to niezwykle łatwo. Wystarczy rozwinąć listę One Box i wybrać polecenie Dodaj obok miniaturek z logo poszczególnych wyszukiwarek. Następnie spośród galerii dostępnych dostawców należy wskazać interesującą nas pozycje oraz kliknąć przycisk Dodaj do Internet Explorer. Po potwierdzeniu chęci instalacji dodatku nowa wyszukiwarka będzie od tego momentu dostępna z poziomu paska One Box pod postacią ikony.

Oprócz samej instalacji dodatku, możliwie jest również wskazanie, która z wyszukiwarek ma być domyślnym mechanizmem wykorzystywanym do odnajdywania określonych danych w Sieci. Obywa się to poprzez menu Narzędzia i Zarządzaj dodatkami. W tym oknie konfiguracyjnym przechodzimy do kategorii Dostawcy wyszukiwania. Z tego poziomu oprócz wskazania domyślnej wyszukiwarki, możemy również ustalić stosowną kolejność tychże usług widocznych w rozwijanej liście.

Możliwość wyboru dostawcy wyszukiwania oraz dodawanie nowych silników wyszukiwarek dostępne jest również w większości konkurencyjnych przeglądarek internetowych. O ile sposób konfigurowania tego typu elementów może się nieco różnić, o tyle końcowy efekt jest dość podobny i równie prosty, co też pozwala w łatwy sposób wybrać preferowane źródło przeszukiwania Sieci.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Porady Internet Explorer