Zapowiada się sporo nowości dla Microsoft Dynamics 365

Zapowiada się sporo nowości dla Microsoft Dynamics 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:47
23.07.2018
1194 wyświetlenia

Ledwie dobiegła końca konferencja Microsoft Inspire, a już dziś startuje Microsoft Business Applications Summit, na której Microsoft gości ponad 3500 klientów i partnerów. Przez najbliższe dwa dni na pierwszym planie znajdą się Dynamics 365, Power BI, PowerApps i Microsoft Flow, jednak już teraz znamy plany na najbliższą przyszłość dla tego pierwszego. Na jakich aspektach w aktualizacji Dynamics 365 skupi się Microsoft?

Dynamics 365

James Phillips, CVP działu Engineering w Microsoft, przypomina o tym, że firma zobowiązała się do wypuszczania dwóch dużych aktualizacji swoich produktów każdego roku - dotyczy to nie tylko Windows 10, ale i m.in. Dynamics 365. O jego wiosennej aktualizacji pisaliśmy już wcześniej. Teraz czas na zapowiedź aktualizacji jesiennej, która ukaże się najprawdopodobniej w październiku, obejmując nie tylko Dynamics 365, ale też Power BI, Windows Mixed Reality i inne aplikacje:

 • Dynamics 365 AI for Sales, nowa klasa inteligentnych aplikacji, zapewniających wglądy dzięki unifikacji danych i infuzji AI. Wglądy mogą okazać się pomocne przy podejmowaniu decyzji w organizacjach. Microsoft chce również wykorzystać zaawansowaną sztuczną inteligencję, by wspomagać sprzedawców, m.in. umożliwiając im skupienie się na najbardziej istotnych transakcjach, dostarczając odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji zespołu sprzedaży, oferując szczegółowe analizy, wglądy etc.
 • Rozszerzona integracja Azure IoT Central z Dynamics 365 for Field Service, która umożliwia budowanie proaktywnych i prognozujących usług. Rozwinięcie tej integracji wprowadza m.in. wsparcie dla przepływów w obu kierunkach.
 • Nowe funkcje w Dynamics 365 for Finance and Operations, które dadzą firmom wgląd w czasie rzeczywistym w globalne finanse. Rozwinięte zostaną również oparte o procesy integracje między Dynamics 365 for Finance i Operations with Dynamics 365 z Field Services, Project Service Automation i Talent.
 • Kontynuacja integracji między Office 365 i LinkedIn, w tym:
  • Integracja z Microsoft Teams, dająca sprzedawcom dostęp do Dynamics 365 for Sales w Teams;
  • Głębsza integracja LinkedIn z Dynamics 365 for Marketing;
  • Integracja ze Skype i strumieniowaniem wideo w procesie rekrutacji z użyciem Dynamics 365 for Talent.
 • Dalsze poszerzanie i dodawanie nowych możliwości do Power BI, które mają na celu umożliwienie każdej osobie z organizacji pracę z poziomu tej samej platformy danych i z udziałem intuicyjnych narzędzi. Nowe funkcje w wersjach Preview zostaną udostępnione jeszcze w tym miesiącu.
 • Mixed Reality jako kolejny obszar inwestycji z obiecującymi scenariuszami, począwszy od wspomagania pracowników pierwszej linii w rozwiązywaniu problemów, kończąc na menadżerach sklepów, projektujących najlepsze układy produktów. Więcej szczegółów Microsoft obiecuje przekazać w następnych miesiącach.

Szczegółowo o tych zagadnieniach opowiadał Microsoft, rozpoczynając pierwszy dzień Business Applications Summit 2018. Keynote otwierający można obejrzeć na stronie Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/2018/07/23/microsoft-business-applications-summit-previewing-whats-next/

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu