Menu kategorii
 • Zaplanowana defragmentacja

  Zaplanowana defragmentacja

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  17.07.2006
  15660 wyświetleń

  Defragmentacja dysku jest to dość długi proces, jednak warto go wykonywać aby przyspieszyć działanie systemu. Wielu ludzi nie uruchamia go ze względu na czas jaki trzeba na niego poświęcić, dlatego proponujemy wykonywać porządkowanie dysku w nocy. Jako że defragmentatora dysków nie da się umieścić w folderze zaplanowane zadania, umieścimy w nim program defrag.exe, który jest jego odpowiednikiem z Wiersza polecenia. Uruchamiamy Zaplanowane zadania z folderu Panel sterowania. Klikamy w pozycję Dodaj zaplanowane zadanie. W drugim oknie służącym do wyboru programy klikamy w przycisk Przeglądaj. Wchodzimy kolejno do katalogów na głównym dysku: Windows, System32 a tam wybieramy aplikację defrag.exe

  W kolejnych oknach kreatora ustawiamy opcję, o które nas system pyta. Po zakończeniu tego procesu w oknie Zaplanowane zadania klikamy dwukrotnie na właśnie utworzony proces oraz w nowootwartym oknie dopisujemy do ścieżki programu dysk, który zamierzamy zdefragmentować (w naszym przypadku c:).

  Jeżeli posiadamy w komputerze więcej woluminów, powinniśmy utworzyć inne harmonogramy. Jednak należy pamiętać aby nie uruchamiać dwóch zadań defragmentacji jednocześnie. Może to doprowadzić do uszkodzenia dysku. Najlepiej porządkować jedną partycję w jedną noc. Czyli np. dysk c: w poniedziałek, d: we wtorek itd.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Automatyzacja Windows