Zaplanowana defragmentacja

Zaplanowana defragmentacja

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
17.07.2006
4 komentarze
12427 wyświetleń

Defragmentacja dysku jest to dość długi proces, jednak warto go wykonywać aby przyspieszyć działanie systemu. Wielu ludzi nie uruchamia go ze względu na czas jaki trzeba na niego poświęcić, dlatego proponujemy wykonywać porządkowanie dysku w nocy. Jako że defragmentatora dysków nie da się umieścić w folderze zaplanowane zadania, umieścimy w nim program defrag.exe, który jest jego odpowiednikiem z Wiersza polecenia. Uruchamiamy Zaplanowane zadania z folderu Panel sterowania. Klikamy w pozycję Dodaj zaplanowane zadanie. W drugim oknie służącym do wyboru programy klikamy w przycisk Przeglądaj. Wchodzimy kolejno do katalogów na głównym dysku: Windows, System32 a tam wybieramy aplikację defrag.exe

W kolejnych oknach kreatora ustawiamy opcję, o które nas system pyta. Po zakończeniu tego procesu w oknie Zaplanowane zadania klikamy dwukrotnie na właśnie utworzony proces oraz w nowootwartym oknie dopisujemy do ścieżki programu dysk, który zamierzamy zdefragmentować (w naszym przypadku c:).

Jeżeli posiadamy w komputerze więcej woluminów, powinniśmy utworzyć inne harmonogramy. Jednak należy pamiętać aby nie uruchamiać dwóch zadań defragmentacji jednocześnie. Może to doprowadzić do uszkodzenia dysku. Najlepiej porządkować jedną partycję w jedną noc. Czyli np. dysk c: w poniedziałek, d: we wtorek itd.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Automatyzacja Windows

Komentarze

 • Onlinemaster 07:20 17.07.2006

  Defragmentacja nie przyspiesza działania systemu, co najwyżej to aplikacje otwierają się i działają trochę szybciej i hdd mniej się napracować musi ;-)

 • tomek 09:49 17.07.2006

  czyli ogolnie rzecz ujmujac pracujac z komputerem wszystko szybciej ci chodzi ;-)

 • syl 10:13 17.07.2006

  troche przyspiesza kompa

 • gogo22 15:07 17.07.2006

  Nic niepobije O&O Defrag 8.5, mówie tu o skanowaniu i defragmentacji podczas normalnej pracy, a przedewszystkim funkcki Auto Sense, i rewelacyjnym wygaszaczu. Ja na miejscu M$ wykupił bym ta aplikacje i zintegował w viście, bo jedak lata starego defraga dawno odeszły; jest zbyt wolny i zupełnie niewydajny w defragmentacji

Skomentuj

Autor