Xbox Series X/S z najlepszym debiutem w historii Xboksa

Xbox Series X/S z najlepszym debiutem w historii Xboksa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:52
12.11.2020
2008 wyświetleń

Przedwczoraj miała miejsce premiera premiera Xbox Series X i Series S, długo wyczekiwanych konsol nowej generacji. Już na etapie przedsprzedaży Microsoft chwalił się dużą liczbą zamówień, a teraz, gdy minęła doba od premiery — również najlepszymi pierwszymi 24 godzinami w historii Xboksa. Mówiąc krótko, Xbox Series X/S jest towarem mocno pożądanym i sprzedaje się lepiej niż poprzednie konsole, a przynajmniej w dniu premiery.

Informacja nadeszła od szefa działu Xbox, Phila Spencera, który na Twitterze podziękował fanom za wspieranie największej premiery w historii Xbox. Pisze on, że w ciągu 24 godzin sprzedało się więcej konsol w większej liczbie krajów, niż kiedykolwiek wcześniej. Pracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby uzupełniać zapasy tak szybko, jak to możliwe. Nadal pokazujecie nam, że łącząca moc grania jest ważniejsza niż kiedykolwiek — dodał Spencer.

Naszym zdaniem na tę rekordową sprzedaż mogło wpłynąć przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze, konsole dziewiątej generacji były naprawdę długo wyczekiwane. Wcześniejsza generacja rozpoczęła się w 2012 roku i została wyeksploatowana do granic możliwości. Od dłuższego czasu (pomijając modele Xbox One X i PlayStation 4 Pro) nie rozwijała się ona tak prężnie, jak rynek PC, wliczając w to choćby upowszechnienie kart graficznych wspierających Ray Tracing. Po drugie, cena Xbox Series X/S wydaje się naprawdę rozsądna jak za urządzenia o takich możliwościach. Za możliwości nowej generacji przyjdzie nam zapłacić 2249 zł lub 1349 zł. Po trzecie, przez ostatnie miesiące pandemii spędzamy więcej czasu w domu, a przez to wzrosła ilość czasu spędzanego na graniu (świadczą o tym wyraźnie statystyki Xbox Game Pass i Xbox Live).

Microsoft co prawda nie podał twardych danych liczbowych, ale być może poznamy je w przyszłości. Liczba sprzedanych egzemplarzy danego modelu Xbox nigdy nie była ulubioną rzeczą Microsoftu do chwalenia się, niemniej jednak zdarzało się, że była ona wyliczana na podstawie raportów sprzedaży, przychodów kwartalnych i innych danych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/xboxp3

Polecamy również w kategorii Xbox Series X|S