Xbox Music dla zewnętrznych platform z licznymi aktualizacjami

Xbox Music dla zewnętrznych platform z licznymi aktualizacjami

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:13
09.07.2015
0 komentarzy
1256 wyświetleń

Aplikacja Xbox Music na platformy iOS i Android doczekała się kilku znaczących usprawnień, spośród których najważniejszą zmianą jest wprowadzenie możliwości strumieniowania muzyki bezpośrednio z dysku OneDrive.

Jak pamiętacie, funkcja darmowego streamingu muzyki bezpośrednio z poziomu usługi magazynowania danych OneDrive pojawiła się w Xbox Music na Windows 8.1 w marcu bieżącego roku. Teraz jest ona także dostępna w aplikacjach Xbox Music na pozostałe platformy, również bez konieczności wykupywania subskrypcji Xbox Music Pass.

Jakie dodatkowe zmiany znajdziemy w nowych wydaniach Xbox Music na iOS i Android? Przede wszystkim chcąc korzystać z aplikacji nie musimy już dokonywać zakupu Xbox Music Pass. Warto jednak pamiętać, że wybrane funkcje nadal wymagają tej przepustki do działania. Naszą muzykę możemy teraz stosownie filtrować, by dowiedzieć się, które z utworów dostępne są do odsłuchu offline, zaś pliki z folderu OneDrive prezentowane są teraz jako część naszej kolekcji. Należy również dodać, że od teraz możliwe jest pobieranie na lokalny dysk nie tylko pełnych list odtwarzania, ale także indywidualnych albumów lub utworów.

Choć nowe wersje wspomnianych aplikacji zostały w znaczny sposób usprawnione, nadal pozostają one w tyle w stosunku do ich dedykowanego platformie Windows pierwowzoru. Warto także zauważyć, że Microsoft wciąż odnosi się do wspomnianych aplikacji za pomocą nazwy Xbox Music, mimo że firma oficjalnie zapowiedziała porzucenie tej marki na rzecz pakietu usług i aplikacji o nazwie Groove.

Zaktualizowaną aplikację Xbox Music na wybraną przez siebie platformę możecie pobrać ze sklepów: Apple iTunes oraz Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox

Komentarze

Skomentuj

Autor