Xbox Games Showcase zapowiedziany na 23 lipca

Xbox Games Showcase zapowiedziany na 23 lipca

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:55
06.07.2020
1833 wyświetlenia

Jako że wszystkie tradycyjne imprezy, wliczając w to E3 2020, zostały w tym roku anulowane, wydawcy gier i producenci konsol organizują własne eventy online. A jest na nich co pokazywać. W końcu w tym roku startuje nowa generacja konsol na czele z Xbox Series X i PlayStation 5. Kolejne wprowadzenie w ich świat zaserwuje nam w tym miesiącu Microsoft.

Zapowiedziane właśnie wydarzenie nosi nazwę Xbox Games Showcase i odbędzie się w czwartek, 23 lipca. Oczywiście jego formą będzie livestream do obejrzenia online. Zgodnie z nazwą imprezy Microsoft pokaże nadchodzące tytuły na Xbox One, Xbox Series X oraz na (wciąż czekający na prezentację) Xbox Series S. O samych grach nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, jednak Microsoft potwierdził, że zobaczymy Halo Infinite — tym razem z pełnym gameplayem pokazanym po raz pierwszy. Inne możliwe produkcje to rozwijana już od paru lat Forza Motorsport 8, debiut studia The Initiative i nowy projekt Playground Games.

Biorąc pod uwagę, że Halo Infinite ma być jednym ze sztandarowych tytułów wykorzystujących moc nowej konsoli, całkiem możliwe, że Microsoft wreszcie ujawni jej datę premiery i dokładną cenę. Tak czy inaczej spodziewamy się, że Xbox Series X zostanie wydany w listopadzie. Dużo mniej wiadomo natomiast o Xbox Series S, czyli de facto spadkobiercy Xbox One S. Ostatnio pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że również ta bardziej budżetowa wersja obsłuży bez problemu tytuły nowej generacji, celując w 720p i 1080p. Nie będzie miała takiej wydajności, jak model X, jednak do normalnego grania powinna wystarczyć.

Livestream będzie poprzedzony przez Summer Games Fest Xbox z Geoffem Keighleyem jako prowadzącym, który rozpocznie się o godzinie 8 AM PT (17:00 czasu polskiego). Xbox Games Showcase wystartuje godzinę później, czyli o 18:00.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-games-show-revealed-for-july-23rd/

Polecamy również w kategorii Xbox Series X