Xbox Game Pass Friends & Family - teraz już oficjalnie! Czy to się opłaca?

Xbox Game Pass Friends & Family - teraz już oficjalnie! Czy to się opłaca?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:09
02.09.2022
846 wyświetleń

Blisko miesiąc temu Microsoft wystartował z nowym planem współdzielonej subskrypcji Game Pass — początkowo pod nazwę tymczasową "Xbox Game Pass – Insider Preview", później zaś wyciekła nazwa "Xbox Game Pass Friends & Family", która teraz okazała się oficjalną nazwą usługi. Powstała już jej dedykowana strona internetowa, na której znajdziemy więcej informacji.

Xbox Game Pass Friends & Family pozwala głównemu właścicielowi subskrypcji współdzielić ją z maksymalnie 4 osobami i grać wspólnie na konsolach, komputerach oraz urządzeniach z dostępem do chmury. Cena miesięcznego abonamentu dla jednej osoby jest dużo niższa niż w przypadku oddzielnych, pojedynczych subskrypcji. Mimo nabrania bardziej oficjalnego charakteru, plan ten nadal jest dostępny jedynie dla klientów z Irlandii i Kolumbii, a jego cena wynosi odpowiednio 49,900 COP i 21.99 euro (ok. 53/104 zł).

W ramach subskrypcji wszystkie 5 kont otrzymuje pełne korzyści planu Xbox Game Pass Ultimate. Jej użytkownicy dzielą się na 2 grupy: głównego właściciela konta, który jest odpowiedzialny za płatności i jako jedyny może dodawać innych użytkowników, oraz członków grupy, którzy nie mają tych uprawnień administratora. Aby zostać właścicielem konta, wymagane jest dołączenie do Friends & Family poprzez Microsoft Store. Następnie można zarządzać członkami grupy na stronie usług i subskrypcji.

Microsoft — w przeciwieństwie do niektórych innych dostawców planów rodzinnych — nie ogranicza możliwości dzielenia subskrypcji do osób zamieszkujących wspólnie czy noszących to samo nazwisko, co właściciel konta. Ograniczenie dotyczy jedynie kraju/regionu, co oznacza, że nie można dodawać członków przebywających za granicą. Będą oni usunięci z grupy. Microsoft podał również przelicznik dni subskrypcji w przypadku upgrade'owania wykupionego wcześniej planu:

  • 30 dni Xbox Game Pass Ultimate = 18 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni Xbox Game Pass (Konsola) = 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni PC Game Pass = 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni Xbox Live Gold = 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family
  • 30 dni EA Play = 6 dni Xbox Game Pass Friends & Family

Jak widzimy, jest to bardzo ekonomiczna opcja, nawet jeśli dodamy tylko 1-2 osoby. A gdy zrzucimy się w piątkę, to jak prawie za darmo. 😉 Póki co Xbox Game Pass Friends & Family nie jest jeszcze dostępny w Polsce (w przeciwieństwie do pozostałych planów). Więcej informacji na jego temat znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.xbox.com/en-ie/xbox-game-pass/friends-and-family

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox