Xbox Game Bar ma teraz własny sklep z widżetami - Widget Store

Xbox Game Bar ma teraz własny sklep z widżetami - Widget Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:36
08.04.2020
1497 wyświetleń

Xbox Game Bar, znany też wcześniej jako Pasek gry, stale ewoluuje. Oprócz kluczowej funkcjonalności rejestrowania klipów z gier (ale także z dowolnych aplikacji i pulpitu) zapewnia dostęp do ustawień dźwięku, pozwala kontrolować Spotify, wyświetla licznik FPS-ów i stanowi prawdziwe centrum dowodzenia gracza. W toku jego dalszej ewolucji Microsoft otwiera sklep z widżetami rozszerzającymi możliwości Game Bara. Już teraz możemy zapoznać się z niektórymi z nich.

Widżety wjeżdżają od razu z hukiem. Jako że większość graczy nie przepada za korzystaniem z Alt + Tab, gdy gra wyświetla się na pełnym ekranie, nowe widżety aplikacji XSplit Gamecaster i Razer Cortex trafiły do Xbox Game Bar. Aby zyskać do nich dostęp, póki co musimy zarejestrować się jako Insiderzy w Centrum Xbox Insider. Możliwości te niebawem będą dostępne dla wszystkich. W ramach przypomnienia: Game Bar otworzymy za pomocą skrótu WIN + G.

Aby zacząć korzystać z widżetów, musimy znaleźć miejsce do ich pobierania. Jest nim Game Bar Widget Store. W menu paska gry zobaczymy nowy skrót Widget Store, który uruchomi sklep wprost w aplikacji. Możemy w nim przeglądać i odkrywać nowe widżety oraz rzecz jasna je instalować i aktualizować. Widżety, podobnie jak wszystko inne w Game Bar, mogą być używane bez opuszczania gry. I tak dzięki integracji z XSplit GameCaster możemy korzystać z kluczowych narzędzi Gamecaster do transmitowania oraz optymalizować doświadczenie gry z Razer Cortex lub Razer Gold. Oprócz sklepu wewnątrz Game Bara widżety można pobierać również z Microsoft Store.

Microsoft udostępnił także Game Bar SDK (Beta), który umożliwia każdemu deweloperowi tworzenie własnych widżetów dla Xbox Game Bar. Można się więc spodziewać, że Widget Store wkrótce zapełni się ciekawymi rozszerzeniami zarówno od dużych partnerów, jak i niezależnych deweloperów czy fascynatów gamingu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/04/07/whats-next-for-xbox-game-bar/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox