Menu kategorii
 • Wyszukiwanie zdjęć

  Wyszukiwanie zdjęć

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  07.03.2010
  5034 wyświetlenia

  Gdy nasza kolekcja zdjęć zawiera setki i tysiące plików, szybkie znalezienie konkretnego egzemplarza będzie bardzo trudne. Na szczęście podczas korzystania z Windows Live Photo Gallery, możemy korzystać z wbudowanej wyszukiwarki plików.

  Pole wyszukiwania znajdziemy w górnej części okna programu, tuż pod paskiem narzędzi. Wpisując w nie dowolną frazę, na bieżąco będziemy informowani o wynikach wyszukiwania, wpisując coraz więcej informacji, będziemy stopniowo zawężać wyniki wyszukiwania. Pamiętajmy, ze wyszukiwanie ogranicza się do wybranego w drzewie folderów katalogu. Jeśli chcemy wyszukać plik, nie wiedząc, w którym konkretnie katalogu się znajduje, wybieramy katalog nadrzędny ze wszystkimi fotografiami.

  Warto także pamiętać, że mechanizm wyszukiwania nie ogranicza się jedynie do nazw plików. Podczas przeszukiwania zdjęć, brane są także oznakowania osób, tagi i podpisy.

  Wyniki wyszukiwania możemy posortować wg różnych kryteriów. W tym celu klikamy przycisk Rozmieść automatycznie i wybieramy kryterium segregacji. Przycisk Rosnąco uszereguje wyniki rosnąco według nazw plików. Przy okienku wyszukiwania znajdziemy natomiast funkcję sortującą wyniki według liczby gwiazdek klasyfikacji.

  Wyszukiwanie zdjęć


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Photo Gallery w Windows 7