Menu kategorii
 • Wysyłanie i odbieranie wiadomości

  Wysyłanie i odbieranie wiadomości

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  02.11.2006
  3102 wyświetlenia

  W poprzedniej poradzie skonfigurowaliśmy program pocztowy. Tym razem przyjrzymy się podstawowym operacjom jakie można w tej aplikacji wykonać.

  Odbieranie jest to najprostsza czynność jaką można wykonać w kliencie pocztowym. Aby pobrać wiadomości z serwera pocztowego musimy jedynie kliknąć na przycisk Wyślij/Odbierz.

  Na ekranie pojawi się okno wyświetlające postęp wykonywanej akcji. Po zakończeniu procesu moduł automatycznie zamknie się a nowe listy zostaną przeniesione do skrzynki odbiorczej.

  Otrzymaliśmy wiadomość od Andrzeja. Przesłał nam on biuletyn CentrumXP.pl. Treść wiadomości możemy przeglądać w module podgląd, albo też w osobnym oknie. Kliknijmy dwukrotnie na wiadomość w środkowej części - Skrzynka odbiorcza.

  Wiadomość została otwarta w nowym oknie. Teraz o wiele lepiej się ją czyta. Zwróćmy jednak uwagę, że w liście nie zostały wyświetlone obrazki. Jest to spowodowane restrykcyjnymi zasadami zabezpieczeń w aplikacji Microsoft Outlook 2003.

  Jeżeli chcemy pobrać rysunki musimy kliknąć w szary pasek znajdujący się w górnej części okna a następnie z rozwiniętej listy wybrać pozycje Pobierz obrazy.

  Wiadomość w pełnej swej formie prezentuje się o wiele lepiej. Jeżeli chcemy możemy odpowiedzieć nadawcy klikając w tym oknie przycisk Odpowiedz. Zaznaczając natomiast kontrolkę Prześlij dalej będziemy mogli przekazać tą wiadomość kolejnej osobie.

  Zamknijmy teraz wiadomość od Andrzeja i stwórzmy nowy list. W tym celu kliknijmy w głównym oknie przycisk Nowy.

  Otworzy się okno, w którym musimy wpisać treść wiadomości. W polu Do... umieszczamy adres odbiorcy, w kontrolce Temat: krótką frazę charakteryzującą list, w głównej części natomiast wpisujemy właściwą zawartość e-maila. Zauważmy, że w liście napisaliśmy informację o prezentacji. Aby odbiorca ją obejrzał musimy ją załączyć. W tym celu kliknijmy kontrolkę z charakterystycznym rysunkiem spinacza.

  Na ekranie zobaczymy okienko pozwalające nam wybrać plik, który chcemy przesłać. Po zaznaczeniu odpowiedniej pozycji kliknijmy przycisk Wstaw.

  Zauważmy, że w wiadomości został dodany nowy pasek Dołącz... jest tam wyświetlona dodana przez nas prezentacja. Jeżeli byśmy chcieli możemy w tym miejscu ją usunąć poprzez zaznaczenie i kliknięcie na klawiaturze klawisza [Delete]. Ostatnim naszym krokiem jest kliknięcie w przycisk Wyślij znajdujący się w górnej części okna. Wiadomość została przekazana odbiorcy. Odczyta on ją zaraz po zalogowaniu na pocztę.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft Outlook 2003