Wyniki Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Wyniki Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 5/25/2007, 9:15 AM

Liczba odsłon: 4317

Microsoft poinformował o rozstrzygnięciu krajowego finału konkursu technologicznego dla studentów – Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, który odbył się dzisiaj w siedzibie Microsoft w Warszawie. Do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowało się pięć najlepszych zespołów, reprezentujących czołowe polskie uczelnie wyższe. Motywem przewodnim prezentowanych w tegorocznej edycji konkursu aplikacji było hasło: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia ułatwia edukację każdemu z nas". Zwycięzcą rywalizacji została drużyna InPUT z Politechniki Poznańskiej, która zaprezentowała aplikację o nazwie onespace. Rozwiązanie służy do łatwego i wygodnego współdzielenia aplikacji i plików, umożliwiając efektywną i sprawną współpracę zespołową. Drużyna będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału Imagine Cup 2007, który w tym roku odbędzie się w Seulu, w Korei.

Zwycięzcą krajowego finału Imagine Cup 2007 w kategorii Projektowanie Oprogramowania została drużyna InPUT z Politechniki Poznańskiej w składzie: Michał Tartanus, Marek Wronowski, Szymon Wybrański, Michał Zygmunt. Drużyna pokonała niemal 50 zespołów, które zgłosiły się do tegorocznej rywalizacji w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Studenci stworzyli aplikację o nazwie onespace, która służy do łatwego i wygodnego współdzielenia aplikacji i plików, umożliwiając efektywną i sprawną współpracę zespołową.. Opiekunem zespołu jest dr inż. Mikołaj Sobczak.

Aplikacje, które zajęły dwa pierwsze miejsca – onespace i SmartEducation – zostały jednocześnie uznane przez zasiadających w jury przedstawicieli firmy ventureCapital za rozwiązania o największym potencjale biznesowym i mają szansę – po wnikliwej analizie biznesowej i przygotowaniu biznes planu – na realizację i wdrożenie, dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez ventureCapital.

„Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu, z jakim przygotowane zostały konkursowe produkty. Świadomie używam słowa „produkt”, a nie aplikacja czy projekt, bo studenci wykonali więcej pracy, niż wymaga tego regulamin konkursu. Prace, które ocenialiśmy mają pełne wsparcie marketingowe (ulotki, plakaty, gadżety reklamowe), często na poziomie porównywalnym do oferowanych na rynku rozwiązań komercyjnych. Nawet wśród projektów, które nie znalazły się w pierwszej trójce są produkty bardzo blisko komercyjnego wdrożenia. Wskażę dwa przykłady – portal, który może promować wiedzę, np. o obchodzącym w tym roku 750-lecie Krakowie, czy system zarządzania zdalnym nauczaniem, który konsorcjum uczelni i firm pozwoli realizować ideę otwartego, środowiskowego uniwersytetu. Duże moje uznanie budzi również profesjonalnie zaprojektowany interfejs aplikacji, jak i ogromna wiedza techniczna uczestników konkursu. Praktyczna znajomość najnowszych technologii informatycznych Microsoft wśród zespołów, które zakwalifikowały się do finału częstokroć przewyższa wiedzę ich starszych kolegów, którzy studia ukończyli 3-5 lat temu, a dzisiaj pracują jako informatycy w dużych polskich firmach informatycznych” – powiedział Tadeusz Golonka, przewodniczący jury.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia