Na Windows Lite i CoreOS jeszcze poczekamy? Co Microsoft pokaże na Build 2019?

Na Windows Lite i CoreOS jeszcze poczekamy? Co Microsoft pokaże na Build 2019?

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 5/6/2019, 12:54 PM

Liczba odsłon: 2381

Już po majówce, a to oznacza, że pora na kolejną edycję konferencji deweloperskiej Microsoft Build. Rozpoczyna się ona już dziś, a odbędzie się klasycznie w Seattle. O tematach, jakie zostaną poruszone w tym roku, pisaliśmy już w kwietniu. Jednak nieoficjalne przecieki wskazują, że jest kilka ważnych tematów, których Microsoft nie poruszy w tym roku. Wbrew oczekiwaniom możemy nie doczekać oficjalnej prezentacji Windows Lite oraz Windows CoreOS.

Windows Core OS to cała gama różnych projektów, takich jak Pegasus, Centaurus, Aruba, Oasis, Andromeda czy właśnie Windows Lite/Santorini. Według ostatnich doniesień Lite jest powłoką, która pozwala Windowsowi działać na składanych i innych wyposażonych w dwa ekrany urządzeniach. Ma on być jednocześnie odpowiedzią Microsoftu na Chrome OS. Wygląda na to, że Microsoft potrzebuje jeszcze trochę czasu, by ten projekt dopracować. Dlatego też jego oficjalna prezentacja przesunięta zostanie na przyszły rok.

Jako że jest to konferencja dla programistów, na pewno jednymi z głównych jej tematów będą Microsoft Azure, zagadnienia chmury hybrydowej, .NET, GitHub czy Visual Studio. Poruszony zostanie temat rozwoju sztucznej inteligencji oraz urządzeń IoT, na co Microsoft kładzie od dłuższego czasu spory nacisk.

O wszystkich nowościach związanych z zapowiedziami, jakie pojawią się na tegorocznym Build, będziemy pisać na CentrumXP. Tak czy inaczej, można spodziewać się sporej dawki ciekawostek związanych z Windows 10. Zbliża się premiera May 2019 Update i być może właśnie to będzie najważniejszą informacją tej konferencji. Konferencja rozpoczyna się dziś i potrwa aż do środy. Śledźcie nas koniecznie, to na pewno nic Wam nie umknie!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia