Menu kategorii
 • Wyjątki w Zaporze systemu

  Wyjątki w Zaporze systemu

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  22.06.2006
  5375 wyświetleń

  Jeżeli posiadamy włączoną Zaporę systemu Windows i jakiś program żąda dostępu do sieci, pozwalamy mu na to lub odmawiamy. W pierwszym wypadku aplikacja to zostaje dodana na listę wyjątków, dzięki czemu możemy sprawdzić jakie procesy wymagają połączenia z Internetem. Aby sprawdzić wykaz tych aplikacji uruchamiamy Panel sterowania a następnie otwieramy Zaporę systemu Windows. Ostatnim krokiem jest kliknięcie w zakładkę Wyjątki. Listę tą możemy dowolnie edytować. Jeżeli uważamy, że jakiś program nie powinien mieć prawa dostępu do sieci zaznaczamy go i klikamy przycisk Usuń. Przy następnej próbie dostępu wyświetli nam się okienko, w którym zdecydujemy ostatecznie o losach aplikacji. Możemy również na tej zakładce dodawać programy, wystarczy, że wybierzemy przycisk Dodaj program a następnie wybierzemy interesującą nas narzędzie.

  Po kliknięciu na przycisk Edytuj naszym oczom ukaże się okno, w którym możemy zobaczyć ścieżkę do programu, który posiada dostęp do sieci.

  Mamy możliwość również na zmianę innych ustawień danego dostępu, w tym celu kliknijmy przycisk Zmień zakres. Pokaże nam się okno, w którym możemy zadecydować o obszarze do jakiego dany program ma mieć dostęp. W naszym przypadku pozwoliliśmy grze UnrealTournament na dostęp do czterech komputerów w sieci lokalnej. Oznacza to, że system, na którym dokonaliśmy zmian nie pozwoli grze na połączenie się z innymi stacjami niż te, które wpisaliśmy w pole.

  Na zakładce Wyjątki mamy również możliwość otworzenia portów w komputerze. W tym celu wystarczy kliknąć przycisk Dodaj port a następnie podać odpowiednie informacje.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zagrożenia sieciowe