Menu kategorii
 • Wydano pierwszą aktualizację zbiorczą dla Windows 10

  Wydano pierwszą aktualizację zbiorczą dla Windows 10

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  09:41
  06.08.2015
  4097 wyświetleń

  Kilka godzin temu w usłudze Windows Update pojawiła się zapowiadana w zeszłym tygodniu pierwsza aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10. Nie tylko zbiera ona w sobie wszystkie dotychczasowe poprawki, ale też wprowadza szereg dedykowanych poszczególnym funkcjom usprawnień.

  W bazie wiedzy Microsoftu pakiet ten oznaczony został numerem KB3081424. Jak czytamy w jego opisie, aktualizacja ta zawiera wiele niezwiązanych z bezpieczeństwem zmian, mających na celu rozszerzenie funkcjonalności systemu Windows 10 poprzez nowe funkcje i usprawnienia.

  Co prawda w systemie Windows 10 nie są już podawane rozmiary poszczególnych aktualizacji, jednak według Gabe'a Aula z Microsoft dzisiejsze uaktualnienie zajmuje około 325 MB.

  Oczywiście, jeśli zainstalowaliście już poprzednie poprawki, w ramach omawianego tu pakietu zostaną Wam zainstalowane jedynie nowe aktualizacje, a co za tym idzie rzeczywisty rozmiar plików do pobrania może być mniejszy.

  Patrząc po komentarzach użytkowników, którzy dokonali już instalacji zbiorczej aktualizacji, nie przysparza ona żadnych nowych problemów, a wiele z dotychczasowych błędów zostało z powodzeniem usuniętych. W przyszłości powinniśmy otrzymywać tego typu poprawki dosyć regularnie, nie tylko pod względem poprawkowym, ale też pod kątem rozszerzenia systemu Windows 10 o nowe funkcje. Największe tego typu aktualizacje, spod znaku Service Release 1 i Redstone, planowane są odpowiednio na sierpień oraz przyszły rok.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows 10