Wydano pierwszą aktualizację zbiorczą dla Windows 10

Wydano pierwszą aktualizację zbiorczą dla Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
09:41
06.08.2015
4 komentarze
2755 wyświetleń

Kilka godzin temu w usłudze Windows Update pojawiła się zapowiadana w zeszłym tygodniu pierwsza aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10. Nie tylko zbiera ona w sobie wszystkie dotychczasowe poprawki, ale też wprowadza szereg dedykowanych poszczególnym funkcjom usprawnień.

W bazie wiedzy Microsoftu pakiet ten oznaczony został numerem KB3081424. Jak czytamy w jego opisie, aktualizacja ta zawiera wiele niezwiązanych z bezpieczeństwem zmian, mających na celu rozszerzenie funkcjonalności systemu Windows 10 poprzez nowe funkcje i usprawnienia.

Co prawda w systemie Windows 10 nie są już podawane rozmiary poszczególnych aktualizacji, jednak według Gabe'a Aula z Microsoft dzisiejsze uaktualnienie zajmuje około 325 MB.

Oczywiście, jeśli zainstalowaliście już poprzednie poprawki, w ramach omawianego tu pakietu zostaną Wam zainstalowane jedynie nowe aktualizacje, a co za tym idzie rzeczywisty rozmiar plików do pobrania może być mniejszy.

Patrząc po komentarzach użytkowników, którzy dokonali już instalacji zbiorczej aktualizacji, nie przysparza ona żadnych nowych problemów, a wiele z dotychczasowych błędów zostało z powodzeniem usuniętych. W przyszłości powinniśmy otrzymywać tego typu poprawki dosyć regularnie, nie tylko pod względem poprawkowym, ale też pod kątem rozszerzenia systemu Windows 10 o nowe funkcje. Największe tego typu aktualizacje, spod znaku Service Release 1 i Redstone, planowane są odpowiednio na sierpień oraz przyszły rok.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • cd 21:42 06.08.2015

  "...Patrząc po komentarzach użytkowników, którzy dokonali już instalacji zbiorczej aktualizacji, nie przysparza ona żadnych nowych problemów..." - no tak bo niekończące się restarty systemu o których piszą uzytkownicy to ŻADEN PROBLEM

 • re 23:42 06.08.2015

  system aktualizacji powinien zawierać paski postępu pod każdą pozycją + informacje nt. rozmiaru... takie drobne zmiany a tak wiele by wniosły

 • anonim 16:59 09.08.2015

  "...Patrząc po komentarzach użytkowników, którzy dokonali już instalacji zbiorczej aktualizacji, nie przysparza ona żadnych nowych problemów..." -no bo jak tu mieć problem skoro win 10 na Samsungach z wifi Broadkom ni jak nie idzie zainstalować ,a MS wie o problemie i ani naprawy ani informacji

 • DASAS 20:01 23.07.2016

  Poprawił się problem z aktualnym wypełnieniem danych,  który miał już w Windows Advisory Settings lub w Apple Advisory.

Skomentuj

Autor