Menu kategorii
 • Wyciśnij więcej ze swojego palmtopa!

  Wyciśnij więcej ze swojego palmtopa!

   Mateusz Suski
  Mateusz Suski
  00:00
  28.10.2007
  5165 wyświetleń

  Aplikacje wbudowane w Windows Mobile są w większości mało funkcjonalne. Nie instalując dodatkowego oprogramowania, to tak jakby używać Windows XP bezpośrednio po instalacji, nie instalując pakietu Office. Przedstawiamy więc sposoby zwiększenia funkcjonalności mobilnych okienek - rozbudowaną „Zegarynkę”, „Pogodynkę”, organizator danych PIM, elektroniczny portfel i „ulepszacz” systemu.

  SPB Pocket Plus

  Pocket Plus to program, który poprawia niedoróbki systemu z Redmond. Między innymi zamyka aplikację po tapnięciu X – standardowo aplikacja zostaje zminimalizowana. Zawiera w sobie deszyfrator archiwów ZIP. Na ekranie Today dodaje jedną szerszą belkę, która może służyć jako szybki starter dla innych programów, regulator podświetlenia itp.

  SPB Time

  Jeśli standardowy zegar nie spełnia twoich oczekiwań, ten program to wybawienie z twoich kłopotów. Dzięki niemu możemy sprawdzić czas po drugiej stronie globu. Ponadto możemy użyć go jako stopera i zegarka do gotowania jajek.

  SPB Weather

  Nie masz czasu obejrzeć prognozy pogody w TV? SPB Weather zrobi to za ciebie. Możemy wybrać swoje miasto, w sieci jest mnóstwo szablonów do pobierania danych z serwisów pogodowych. Program pozwala wyświetlać pogodę na ekranie Today na cztery różne sposoby.

  SPB Wallet

  Jak sama nazwa programu wskazuje, ten program to elektroniczny portfel. Oczywiście nie możemy w nim trzymać pieniędzy, jednak jako „bank” numerów kart kredytowych, czy haseł internetowych nadaje się wprost idealnie. Wszystkie dane szyfrowane są 256-bitowym szyfrem AES.

  SPB Diary

  Standardowe wtyczki Outlooka są dosyć mało funkcjonalne i zabierają dużo miejsca na ekranie Today. SPB Diary grupuje je wszystkie razem, dodatkowo integrując się z pozostałymi programami ze stajni SPB.

  Powyższe programy są płatne, i kosztują sporo (wszystkie przedstawione razem ponad 100 USD) jednakże wybraliśmy je, ponieważ dobrze integrują się między sobą i świetnie współpracują z systemem. Producent często robi „paczki” programów i sprzedaje je ze sporym rabatem. Warto śledzić stronę SPB i „wstrzelić się” w promocję.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Mobile