Menu kategorii
 • Wstęp do pulpitu Office 365

  Wstęp do pulpitu Office 365

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  29.11.2017
  1214 wyświetlenia

  Pulpit Office 365 jest pierwszym ekranem jaki widzimy po pierwszym zalogowaniu się do usługi. Po kolejnych logowaniach tym pierwszym ekranem, w domyślnym ustawieniu, staje się poczta Outlook. Dobrze jednak wiedzieć co zawiera pulpit Office 365 i jak wykorzystać jego funkcje. Opiszemy to tym poradniku.

  Pulpit aplikacji Office 365

  Pulpit Office 365 to przede wszystkim odnośniki do aplikacji, do jakich mamy dostęp na podstawie wykupionej lub przydzielonej nam subskrypcji usługi. Domyślnie przedstawione są podstawowe aplikacje, takie jak klient poczty elektronicznej, OneDrive czy aplikacje pakietu Office. Dostęp do pozostałych programów i usług uzyskamy klikając odnośnik Przeglądaj wszystkie aplikacje. Aplikacje przedstawione są w postaci listy z ikoną programu, nazwą oraz krótkim opisem działania. Przy niektórych pozycjach dostępny jest odnośnik Dowiedz się więcej, którego kliknięcie przeniesie nas do oficjalne witryny aplikacji z dokumentacją i samouczkami. Z poziomu listy dostępnych programów, do pulpitu Office 365 możemy wrócić klikając przycisk <- Twoje aplikacje. Lista ta wygląda tak jak na poniższym zrzucie ekranu.

  Lista wszystkich aplikacji

  Poniżej odnośników do aplikacji i usług dostępne są dwa panele. Pierwszy związany jest z witrynami zespołów w programie SharePoint i może wyświetlać ostatnio otwierane dokumenty, przypięte lub nam udostępnione. Z poziomu panelu SharePoint mamy możliwość przekazania do witryny zespołu nowych plików z zasobów komputera lub utworzenie nowych dokumentów w aplikacjach pakietu Office Online. Kliknięcie jednego z elementów na liście spowoduje otwarcie pliku w odpowiednim programie na nowej karcie przeglądarki.

  Moduł SharePoint

  Drugi panel związany jest z firmową chmurą OneDrive. Tutaj wyświetlane są ostatnio otwierane katalogi z informacją o zajętości dostępnego miejsca do magazynowania. Kliknięcie katalogu dostępnego na liście spowoduje przeniesienie nas do tego folderu w aplikacji OneDrive na nowej karcie przeglądarki.

  Moduł OneDrive

  Wróćmy jeszcze do górnej części pulpitu Office 365. Jest tam dostępny przycisk Zainstaluj pakiet Office 2016. Kliknięcie przycisku pozwoli nam pobrać, a następnie zainstalować pakiet Microsoft Office 2016 na dysku twardym komputera. Domyślnie pobierana jest wersja 32-bitowa i jeżeli chcemy pobrać wersję 64-bitową, musimy kliknąć odnośnik Inne instalacje pod przyciskiem Zainstaluj pakiet Office.

  Zainstaluj pakiet Office 2016

  Po kliknięciu odnośnika zostaniemy przeniesieni do witryny Oprogramowanie, która jest częścią panelu ustawień użytkownika w Office 365. W tym miejscu zobaczyć aplikacje, które zostaną zainstalowane wraz z pakietem Microsoft Office 2016. Poniżej możemy wybrać wersję językową oraz architekturę.

  Ustawienia instalacji pakietu Office 2016

  Witryna daje nam też dostęp do dodatkowego oprogramowania firmy Microsoft. W sekcji Narzędzia i dodatki znajdziemy odnośniki do Asystenta odzyskiwania i pomocy technicznej firmy Microsoft dla usługi Office 365, programu InfoPath oraz SharePoint Designer. W sekcji Skype dla firm dostępna jest najnowsza wersja komunikatora dla przedsiębiorstwa, a w sekcji Tablet i telefon znajdziemy oprogramowanie oraz instrukcje konfiguracji Office 365 dla urządzeń mobilnych w wersjach dla systemów Windows 10 Mobile, Android, iOS, BlackBerry czy nawet Symbian.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Podstawowe czynności