Menu kategorii
 • Wstawianie obiektów SmartArt

  Wstawianie obiektów SmartArt

   Tomasz Stępień
  Tomasz Stępień
  00:00
  07.07.2006
  13210 wyświetleń

  Obiekty SmartArt i ich wstawianie do dokumentu to nowość w programie Word 2007. Dzięki tej funkcji możemy za pomocą dosłownie kilku kliknięć stworzyć efektownie wyglądający diagram czy schemat. Dzięki temu informacje w swej interesującej oprawie szybciej trafią do czytającego i być może pozostaną na dłużej w jego pamięci.

  Aby wstawić diagram SmartArt wybieramy wstęgę Wstawianie, a z niej przycisk SmartArt znajdujący się w sekcji Ilustracje (oznaczony czerwoną ramką).

  Po kliknięciu wyżej wymienionego przycisku pojawi się nowe okno, w którym w kategorie zostały zebrane dostępne obiekty SmartArt. Pomaga to w wyszukaniu interesującego nas rodzaju diagramu jednak warto wybrać kategorie Wszystkie, aby przekonać się że projektanci Microsoftu naprawdę się postarali, a my mamy szerokie możliwości wyboru. Zaznaczamy interesujący nas schemat i klikamy na OK.

  Diagram został umieszczony w dokumencie, a my dostajemy możliwość jego edycji. Jedną z pierwszych rzeczy jaką można i należy zrobić to opisać elementy tworzące dany diagram. W tym celu klikamy na jedno z pól [Tekst] znajdujące się z lewej strony i wpisujemy dowolne dane.

  Oczywiście opcji edycyjnych jest znacznie więcej i są znacznie ciekawsze, chociaż ta wyżej opisana jest jak łatwo zauważyć niezbędna. Inne zmiany jakie można zastosować zostaną opisane w kolejnej poradzie. Na koniec kilka przykładów diagramów:


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Word 2007