Współzałożyciel Mixera, Matt Salsamendi, odchodzi z Microsoft

Współzałożyciel Mixera, Matt Salsamendi, odchodzi z Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:13
11.10.2019
471 wyświetlenie

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że Mike Ybarra odchodzi z Microsoft po 20 latach pracy, a tymczasem okazuje się, że firma traci kolejną ważną postać związaną z gamingiem. Swoją rezygnację ogłosił Matt Salsamendi, współzałożyciel platformy Beam (przemianowanej później na Mixer). Zamierza on zająć się innymi produktami.

Swoje odejście Salsamendi ogłosił w standardowy sposób, czyli na Twitterze, pokrótce objaśniając jego przyczyny, a także podsumowując historię swojego dzieła. A przez ostatnie lata osiągnął on sporo, zwłaszcza mając na uwadze jego wiek — Matt Salsamendi ma dopiero 21 lat!

Salsamendi wspomina, że ziarno Mixera zostało zasiane latem 2011 roku, kiedy miał 13 lat. Wtedy też był on wielkim fanem Minecrafta i po szkole hostował jego serwery, by grać z przyjaciółmi. W następnych latach pasja ta się rozwijała, a Matt wspólnie z Jamesem, drugim współzałożycielem, hostował setki tysięcy serwerów gier, co stało się dochodowym biznesem. W międzyczasie powstał pomysł na zbudowanie platformy streamingowej nowej generacji, którą cechowałyby niewielkie opóźnienia i postawienie streamerów w centrum tego wszystkiego. Przez kolejne lata trwały prace nad ulepszaniem tej platformy.

11 sierpnia 2016 wrzuciliśmy na bloga post zatytułowany "To dopiero początek", którym ogłosiliśmy, że Microsoft przejmuje Beam. Wchodząc w to przejęcie jako młody założyciel, prawdę mówiąc, nie byłem pewien, czego się spodziewać. Wsparcie, które otrzymaliśmy od Microsoftu, było dla mnie onieśmielające, a doświadczenie, które nabyłem przez ostatnie 3 lata, jest niezastąpione.
— Matt Salsamendi

Jak dodaje młody deweloper, Mixer i założone przez niego wcześniej startupy zdefiniowały zarówno jego nastoletnie, jak i dorosłe lata, a teraz jest gotowy, by spróbować czegoś nowego — laserów! Zawsze fascynowała go idea używania światła, które odzwierciedla muzykę, i marzył o świeceniu na festiwalach i trasach EDM. Salsamendi chce teraz poświęcić się tej pasji na większą skalę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/MattSalsamendi/status/1182392729562570752

Polecamy również w kategorii Microsoft