Współpraca Microsoftu z firmą LG

Współpraca Microsoftu z firmą LG

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
14:48
08.06.2007
3444 wyświetlenia

Microsoft podpisał kolejną umowę patentową – tym razem z koreańską firmą LG. Ostatnimi czasy koncern nawiązał podobną współpracę z takimi korporacjami jak: Novell, Samsung czy Xandros.

Dzięki nawiązaniu tej współpracy z firmą LG, Microsoft będzie mógł korzystać z technologii stosowanych w urządzeniach tej firmy oraz MicroConnect Group, warto dodać, iż pracują one na platformie systemowej Linux. Podobnie koreańska firma uzyska dostęp do rozwiązań opatentowanych przez korporację z Redmond. W związku z tym, firmy współpracujące z Microsoftem i korzystające z systemów operacyjnych z rodziny Linux nie muszą obawiać się o to, iż korporacja wytoczy im proces o bezprawne naruszenie któregokolwiek z ich patentów. Warto dodać, że w Linuksie zaimplementowano 235 właśnie takich patentów. Korporacja LG należy do konsorcjum Consumer Electronics Linux Forum, promującego systemy z rodziny Unix w celu użycia ich w różnego typu urządzeniach elektronicznych i na chwilę obecną żadna z firm członkowskich CELF, nie zdecydowała się na współpracę z gigantem z Redmond - LG jest pierwszą tego typu korporacją.

Z ogólnie dostępnych informacji w sieci wynika, iż naruszenie wspomnianych już 235 patentów należących do Microsoftu ma rozwiązać najnowsza – trzecia – wersja licencji GNU GPL, której datę publikacji wyznaczona na 29 czerwca tego roku. Na chwilę obecną nie ujawniono jeszcze szczegółów finansowych, ale wiadomo już teraz, iż pieniądze za wykorzystywanie patentów będą wpływały zarówno do Microsoftu jaki i firmy LG.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.tgdaily.com/content/view/32368/122/

Polecamy również w kategorii Microsoft