Menu kategorii
 • Word i OneNote pozwalają wstawiać interaktywną zawartość Pinterest

  Word i OneNote pozwalają wstawiać interaktywną zawartość Pinterest

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:14
  26.02.2021
  2167 wyświetleń

  Pinterest to w wielu przypadkach ciekawsza alternatywa dla wyszukiwarki obrazów Google, a dla milionów użytkowników — punkt startowy przy szukaniu inspiracji. Nic dziwnego, że swego czasu Microsoft był zainteresowany jego wykupieniem. Do przejęcia ostatecznie nie doszło. Doszło za to do kilku ciekawych integracji serwisu z produktami firmy.

  O sporym zainteresowaniu giganta Pinterestem dowiedzieliśmy się w maju zeszłego roku, kiedy padły zapowiedzi jego integracji z Microsoft Edge. W kolejnych miesiącach, gdy do przeglądarki dołączyły Kolekcje, Pinterest doczekał się integracji właśnie z nimi. Pisaliśmy o tym wówczas:

  Kolekcje pomagają organizować, zapisywać i udostępniać treści z całej sieci. Linki, obrazy, tekst i notatki mogą być zapisywane z wielu witryn i sesji przeglądania. Teraz Kolekcje w Microsoft Edge współpracują z portalem Pinterest. Ta nowa integracja pomoże wyszukać inspiracje, zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność, proponując treści związane z tym, co już zapisaliśmy. Po włączeniu funkcji sugestie Pinterest będą pojawiać się na dole kolekcji. Kliknięcie ich otworzy tablicę podobnych, popularnych Pinów. Ponadto możliwe stało się eksportowanie kolekcji do Pinteresta. Wszelkie zapisane strony internetowe lub obrazy pojawią się w nowej tablicy na koncie platformy.

  Podobne możliwości korzystania z Pinteresta zyskali teraz użytkownicy Worda i OneNote'a, co Microsoft skojarzył z... użytkownikami edukacyjnymi. Okazuje się, że wielu nauczycieli uwielbia korzystać z serwisu, aby odkrywać i zapisywać materiały, plany lekcji, pomysły i materiały do użycia w klasie. Ponadto przez ostatnich kilka lat docierało do firmy wiele requestów integracji Pinterest z OneNote.

  Pinterest - dodawanie pinów

  OneNote zyskał wsparcie dla łatwego i interaktywnego osadzania pinów z Pinterest, organizowania ich i udostępniania innym poprzez Notes klasowy w OneNote. Oprócz tego, jako że od pewnego czasu Word w przeglądarce wspiera interaktywną zawartość, również do niego dodano wsparcie dla Pinterest. Gdy teraz wkleimy URL dowolnego pina na stronę w OneNote lub Wordzie, wyrenderuje się on jako aktualny, osadzony element, podobnie jak to wygląda w przypadku wstawiania elementów z innych wspieranych źródeł.

  Pinterest - dodawanie pinów

  Powyżej wspomniane integracje działają w OneNote dla Windows 10, urządzeń Mac, iPada, Androida oraz w wersjach Online i 2016. W przypadku Worda wspierana jest tylko jego wersja przeglądarkowa.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/education-blog/pinterest-pins-can-now-be-interactively-embedded-into-onenote/ba-p/2147687

  Polecamy również w kategorii Office Online