Menu kategorii
 • Word, Excel i PowerPoint z przeprojektowanym interfejsem na iOS

  Word, Excel i PowerPoint z przeprojektowanym interfejsem na iOS

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:09
  10.02.2020
  300 wyświetleń

  Microsoft wypuścił aktualizacje swoich trzech podstawowych aplikacji Office na iOS: Word, Excel i PowerPoint. Doczekały się one solidnego przeprojektowania. Ich interfejs został właściwie stworzony na nowo od podstaw. Kluczowy jest tu dolny pasek, który segreguje zawartość w trzech zakładkach. Co konkretnie zmieniło się w wersji 2.34 aplikacji?

  Po zainstalowaniu aktualizacji można zauważyć spore zmiany w porównaniu z poprzednim designem, ale jest też wiele drobnych zmian, o których Microsoft mówi, że sprawią, iż aplikacje będą prostsze, szybsze i "piękniejsze niż wcześniej". Najważniejsza z nich dotyczy dolnego paska, który dzieli zawartość na trzy zakładki: Home, New i Open. Oczywiście nazwy te w polskiej wersji będą brzmiały inaczej. Zobaczmy, co się w nich znajduje:

  • Home: Twoje konto Microsoft, ostatnie dokumenty, arkusze i prezentacje.
  • New: Tworzenie nowego dokumentu — pustego lub z szablonu.
  • Open: Otwieranie istniejącego pliku zapisanego na iPhonie, w aplikacji Pliki lub w chmurze.

  Oprócz tego aplikacj otrzymały parę mniej radykalnych zmian. Jedna z nich dotyczy okienka tekstu alternatywnego, które zostało przeprojektowane. Druga to pojawienie się w Excelu nowej formuły XLOOKUP, która ułatwia wyszukiwanie w tabeli lub zakresie, komórka po komórce.

  Zaktualizowane wersje aplikacji Word, Excel i PowerPoint można pobrać bezpłatnie z Apple App Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://forums.macrumors.com/threads/microsoft-word-excel-and-powerpoint-apps-redesigned-with-simplified-three-tab-layout-on-iphone.2222955/

  Polecamy również w kategorii Office