Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści i inne nowości w Xbox Game Pass na konsolę i PC

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści i inne nowości w Xbox Game Pass na konsolę i PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:09
10.06.2020
1086 wyświetleń

Nieco ponad miesiąc temu Xbox Game Pass świętował z powodu przekroczenia liczby 10 milionów subskrybentów. Program, początkowo obejmujący konsolę Xbox One, a później też PC z Windows 10, okazał się wielkim sukcesem. Przed kilkoma dniami obchodził swoje trzecie urodziny. Dziś natomiast Microsoft wychodzi z szeregiem gorących zapowiedzi na czerwiec. Począwszy od jutra, do graczy zaczną napływać kolejne tytuły na konsolę i PC. W programie trwa nieustanna rotacja, dlatego w tym miesiącu pożegnamy się też z paroma grami, które wypadają z biblioteki.

Nowości w Xbox Game Pass na konsolę

Na graczy konsolowych czeka interesujący wiedźmiński spin-off stworzony z udziałem deweloperów z naszego rodzimego CD Project RED, a także wielki przebój No Man’s Sky, kompilacje słynnego Kingdom Hearts i trochę oldchoolowej przygody w klimatach RPG i rougelike.

No Man’s Sky

Gra No Man's Sky, inspirowana przygodami i wyobrażeniami, które uwielbiamy z klasycznych opowieści science-fiction, otwiera przed graczami galaktykę pełną niezwykłych planet, różnych form życia, niebezpieczeństw i dynamicznej akcji.

W No Man's Sky wszystkie gwiazdy są światłem odległych słońc, wokół których krążą tętniące życiem planety – możesz odwiedzić każdą, którą wybierzesz. Podróżuj płynnie pomiędzy przestrzenią kosmiczną a powierzchnią planet – bez żadnych ekranów ładowania i bez ograniczeń. W tym bezkresnym, generowanym proceduralnie wszechświecie odkryjesz miejsca i istoty, których inni gracze nigdy wcześniej nie spotkali (i możliwe, że nigdy nie spotkają).

Dostępność w Game Pass od 11 czerwca. Cena w Microsoft Store wynosi 199,99 zł.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Wojna Krwi to gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina.

Powstała z udziałem deweloperów odpowiedzialnych za najbardziej ikoniczne momenty Wiedźmina 3, historia Wojny Krwi koncentruje się na Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii. Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, która poprowadzi ją ku zemście i zagładzie.

Dostępność w Game Pass od 18 czerwca. Cena w Microsoft Store wynosi 79,99 zł 39,99 zł (promocja -50% jeszcze przez 5 dni).

Kingdom Hearts HD 1.5 & 2.5 ReMix

KINGDOM HEARTS HD 1.5 + 2.5 ReMIX to kompilacja sześciu niezapomnianych wrażeń KINGDOM HEARTS, tworzących fundament serii. Zawartość kolekcji:

 • KINGDOM HEARTS FINAL MIX
 • KINGDOM HEARTS Re:Chain of Memories
 • KINGDOM HEARTS 358/2 Days (z przerywnikami filmowymi zremasterowanymi w HD)
 • KINGDOM HEARTS II FINAL MIX
 • KINGDOM HEARTS Birth by Sleep Final MIX
 • KINGDOM HEARTS Re:coded (z przerywnikami filmowymi zremasterowanymi w HD)

Dostępność w Game Pass od 11 czerwca. Cena w Microsoft Store wynosi 209,99 zł.

KINGDOM HEARTS HD 2.8 Final Chapter Prologue

KINGDOM HEARTS HD 2.8 Final Chapter Prologue to kompilacja trzech magicznych wrażeń KINGDOM HEARTS, których żaden fan nie powinien przegapić. Zawartość kolekcji:

 • KINGDOM HEARTS 0.2 Birth by Sleep – A Fragmentary Passage –
 • KINGDOM HEARTS χ Back Cover (film)
 • KINGDOM HEARTS Dream Drop Distance HD

Dostępność w Game Pass od 11 czerwca. Cena w Microsoft Store wynosi 249,99 zł.

Dungeon of the Endless

Na pokładzie okrętu więziennego „Sukces” przewożono setki skazańców do systemu Auriga. Choć zaprezentowano im tę sytuację jako szansę na odzyskanie swojego miejsca w społeczeństwie poprzez ciężką pracę dla dobra wspólnego, zrozumieli z tego, że tak naprawdę będzie to praca niewolnicza, a oni sami zostali wysłani, by skolonizować niezbadaną jeszcze planetę. Jedyne informacje, jakie mieli o Auridze Prime, pochodziły z wysłanych sond: planeta miała wodę, obszary zwrotnikowe, florę oraz mnóstwo metali w swojej skorupie.

Dungeon of the Endless to połączenie gier typu roguelike oraz dungeon defense, w której gracz wraz ze swoją drużyną bohaterów musi ochraniać generator ich rozbitego statku, jednocześnie eksplorując bezustannie rozrastające się lochy. A to wszystko przy równoczesnym ścieraniu się z falami potworów oraz radzeniu sobie z innymi specjalnymi wydarzeniami. Czy uda im się wydostać?

Dostępność w Game Pass od 11 czerwca. Cena w Microsoft Store wynosi 34,99 zł.

Bard’s Tale Remastered and Resnarkled

Przeżyj zdarzenia, które doprowadziły do wydarzeń znanych z „The Bard’s Tale IV: Barrows Deep” oraz „The Mage’s Tale”! „The Bard's Tale Trilogy” to remaster klasycznej trylogii z lat '80., będącej swoistym ojcem chrzestnym dla całego gatunku gier RPG. Oto Twoja szansa, aby na powrót powołać swoją dzielną drużynę i razem z nią doświadczyć epickich przygód z wszystkich trzech części serii!

Zestaw „The Bard's Tale Trilogy” zawiera odświeżone wersje trzech klasyków: „The Bard's Tale: Tales of the Unknown”, „The Bard’s Tale II: The Destiny Knight” oraz „The Bard’s Tale III: Thief of Fate!” Uratuj miasto sterroryzowane przez czarodzieja, wykuj na nowo legendarną Różdżkę Przeznaczenia a także odbądź podróż w czasie i przestrzeni, aby pokonać Szalonego Boga! Korzystaj z pełnego wsparcia technicznego, dzięki któremu możesz grać bez konieczności dodatkowej emulacji czy martwienia się problemami z kompatybilnością.

Dostępność w Game Pass od 18 czerwca. Cena w Microsoft Store wynosi 54,99 zł.

Nowości w Xbox Game Pass na PC

Na pecetowców również czeka w tym miesiącu sporo nowości do ogrania praktycznie za darmo (zważywszy na śmiesznie wręcz niską cenę promocyjną Game Pass):

 • No Man’s Sky - od 11 czerwca.
 • Battletech - od 11 czerwca.
 • Dungeon of the Endless - od 11 czerwca.
 • Battlefleet Gothic Armada 2 - od 11 czerwca.
 • Bard’s Tale Remastered and Resnarkled - od 18 czerwca.

Gry wypadające z obiegu

Jako że w programie trwa ciągła rotacja, 15 czerwca bibliotekę Game Pass opuści 11 gier. To ostatnia szansa, by bez dodatkowych opłat ograć:

 • Book of Demons (PC)
 • Everspace (Konsola i PC)
 • Resident Evil Revelations (Konsola)
 • Riptide GP: Renegade (Konsola i PC)
 • Riverbond (Konsola i PC)
 • Samorost 3 (PC)
 • Screamride (Konsola)
 • Superhot (Konsola i PC)
 • Supermarket Shriek (Konsola i PC)
 • The Last Door: Season 2 (PC)
 • The Stillness of the Wind (PC)

Przypomnijmy, że nadal można skorzystać z promocji, która obowiązuje już od ponad pół roku. Xbox Game Pass Ultimate, czyli subskrypcję łączącą Game Pass na konsolę i PC wraz z Xbox Live Gold, nadal można wykupić za 4 zł/miesiąc zamiast 54,99 zł. Zniżka wynosi dokładnie 93%.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/06/10/coming-soon-xbox-game-pass-console-and-pc-june-2020/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox