Wirtualizacja Microsoft tańsza od VMware

Wirtualizacja Microsoft tańsza od VMware

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:42
17.11.2012
2 komentarze
2239 wyświetleń

Koszty wirtualizacji aplikacji w oparciu o rozwiązania Microsoft okazują się być duże niższe w porównaniu do technologii VMware. W niektórych przypadkach jest to różnica na poziomie 440%.

Zespół Microsoft Server poinformował na swoim blogu, że dokonał porównania kosztów jakie muszą ponieść klienci by móc zwirtualizować 100 aplikacji na platformach Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere. Wyniki utwierdziły zespół w swoich dotychczasowych przekonaniach, że ich rozwiązania są znacznie tańsze od tych dostarczanych przez konkurencję. Według obliczeń wykonanych w oparciu o kalkulator dostarczany przez VMware, rozwiązanie vSphere 5.1 kosztuje klienta więcej niż Windows Server 2012 i System Center 2012 razem wzięte. Nie chodzi tu tylko o zakup licencji, ale także o koszty inwestycyjne na rozwój produktu, takie jak zasilanie, przechowywanie danych czy sprzęt serwerowy.

Porównanie kosztów wirtualizacji aplikacji

Po wprowadzeniu danych okazało się, że przy zwirtualizowaniu 100 aplikacji, koszt na jedną z nich jest o 19% mniejszy w przy zastosowaniu technologii Microsoft. Patrząc na powyższy wykres można również zauważyć przewagę po stronie VMware w kosztach dotyczących infrastruktury. Przyczyną tego jest uwzględnienie przez kalkulator faktu, że host VMware ESXi jest w stanie uruchomić 20% więcej aplikacji niż Windows Server 2012 z działającym na nim Hyper-V.

Klient, który zakupi Windows Server 2012 i System Center 2012 otrzymuje pełne rozwiązanie chmury prywatnej. Aby móc otrzymać podobny produkt od VMware należałoby zakupić vCloud Suite 5.1. Tu różnica w kosztach utrzymania 100 maszyn wirtualnych pomiędzy tymi rozwiązaniami jest jeszcze większa. Technologia VMware okazuje się być w tym przypadku droższa o 440% niż oba produkty Microsoft, tworzące taką chmurę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.technet.com/b/server-cloud/archive/2012/11/15/vmware-finally-admits-that-its-costs-are-higher-than-microsoft-s.aspx

Polecamy również w kategorii Microsoft Servers

Komentarze

  • Hus 17:42 17.11.2012

    VMware niech autor poprawi literówki w tekście i tagu, koniecznie!!

  • Krzysiek 14:11 18.11.2012

    Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawione :)

Skomentuj

Autor