Windows bezpieczniejszy niż Linux

Windows bezpieczniejszy niż Linux

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
13:41
21.08.2007
6888 wyświetleń

Wyniki badań zebrane przez analityków z firmy Microsoft pokazują, że firma w 2007 roku musiała łatać dużo mniej dziur w swoich systemach niż konkurencja.

Dane zebrane przez Jeffa Jonesa – kierownika strategii w Microsoft Security Technology Unit – potwierdzają, że Windows XP, Vista i wersje serwerowe wymagały w tym roku tylko 20-45 łatek każdy. Jak twierdzi Microsoft, w tym samym okresie firmy takie jak Red Hat, Apple i Novell musiały wydać znacznie więcej łatek do swoich systemów. Ich liczbę podaje się w setkach. Statystyki prowadzone przez serwis vnunet.com potwierdzają dane zebrane przez Microsoft. Windows XP w tym roku uzyskał 43 poprawki. Dla porównania firma Apple tylko w ostatniej aktualizacji wydała aż 45 poprawek do systemu OS X. Jak podaje Jeff Jones, system Red Hat Enterprise Linux 4 Workstation i uBuntu Linux będące na szczycie listy były w tym roku łatane odpowiednio 170 i 150 razy.

Powyższe wyniki nie uwzględniają poprawek dotyczących dodatkowych aplikacji instalowanych instalowanych systemie jak np. pakiet Office.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.technet.com/security/archive/2007/08/16/july-2007-operating-system-vulnerability-scorecard.aspx

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo