Menu kategorii
 • Windows XP wkrótce bez wsparcia, ale jeszcze długo z aktualnymi antywirusami

  Windows XP wkrótce bez wsparcia, ale jeszcze długo z aktualnymi antywirusami

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:32
  16.01.2014
  6009 wyświetleń

  Jak niedawno pisaliśmy, Microsoft Security Essentials, mimo końca wsparcia technicznego dla Windowsa XP, będzie aktualizowany do lipca 2015 r. Choć Microsoft oficjalnie kończy erę leciwego już XP-ka, to wielu deweloperów z branży bezpieczeństwa IT zamierza kontynuować wsparcie dla tego systemu przez najbliższe lata.

  Choć po 8 kwietnia korzystanie z Windowsa XP stanie się ryzykowne, aż 29 dostawców oprogramowania antywirusowego będzie aktualizować swoje produkty na tą platformę. Z zestawienia przygotowanego przez niezależnego testera oprogramowania antywirusowego, AV-Test, wynika, że większość deweloperów planuje wsparcie dla Windowsa XP przez co najmniej 2 lata, a część z nich już zapowiada aktualizacje nawet do 2019 roku! Spośród wymienionych na liście producentów, jedynie Symantec jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w tej sprawie.

  Avira, ThreatTracker i Sophos będą aktualizować programy na XP-ka do 2015 r., Bitdefender do 2016 (dla organizacji do 2017), Trend Micro do 2017, Kaspersky zakończy wsparcie w drugiej połowie 2016, ale wsparcie konsumenckie oferuje do roku 2018. Webroot zaoferował najdłuższą współpracę z właścicielami Windowsa XP, bo ma trwać ona aż do 2018r., a maksymalna data w jego oprogramowaniu dla XP to 2019r.!

  Webroot - nadłużej wspierający Windowsa XP

  Microsoft, po ponad 12 latach łatania luk i poprawiania zabezpieczeń w Windowsie XP zaprzestaje wsparcia technicznego, a co za tym idzie system stanie się znacznie bardziej narażony na wszelkie ataki hakerów. Choć większość użytkowników używa dziś Windows 7, a Microsoft szeroko promuje ósmą odsłonę okienek, wciąż istnieje grupa osób przyzwyczajonych do systemu operacyjnego z 2001 r. i to właśnie dla nich wielu deweloperów pragnie rozwijać swoje narzędzia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/most-antivirus-programs-to-support-windows-xp-well-past-its-own-end-date

  Polecamy również w kategorii Windows XP