Windows Subsystem for Android zaliczył sporą aktualizację na Windows 11

Windows Subsystem for Android zaliczył sporą aktualizację na Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:07
23.05.2022
1308 wyświetleń

Podsystem Windows dla systemu Android na Windows 11 zaliczył aktualizację, którą jako pierwsi mogą testować Insiderzy w Dev Channel. Wersja 2204.40000.15.0 wprowadza kilka ekscytujących nowości, w tym aktualizację do Androida 12.1, znaczące ulepszenia integracji z Windows, nowe doświadczenie aplikacji Ustawienia i nie tylko.

Windows Subsystem for Android — nowości w wersji 2204.40000.15.0

Aktualizacja do Androida 12.1

Microsoft zaktualizował platformę do wersji Android 12.1. Aktualizacja może jednak spowodować, że niektóre aplikacje nie będą się uruchamiać (więcej w znanych problemach poniżej).

Opcjonalne dane diagnostyczne

Po tej aktualizacji gromadzenie danych telemetrycznych (opcjonalne dane diagnostyczne w ustawieniach aplikacji WSA) jest domyślnie wyłączone. Opcjonalnie możemy je włączyć w ustawieniach, aby pomóc w dalszym ulepszaniu WSA.

Zaawansowana obsługa sieci

Obsługa sieci w Windows Subsystem for Android w nowszych kompilacjach Insider Preview (OS Build 22621+) została ulepszona, by umożliwić aplikacjom Androida łączenie się z urządzeniami w tej samej sieci, co PC z Windows. Pozwala to m.in. odtwarzać muzykę na głośniku w tej samej sieci czy skonfigurować kamerę IP (lub inne urządzenie z kategorii smart home) z kompatybilną aplikacją Androida.

Przeprojektowana aplikacja Ustawienia

Aplikacja Ustawienia dla WSA została mocno przeprojektowana i odświeżona. Znajdziemy w niej teraz bardziej czytelne grupy ustawień, pogrupowaną nawigację i bardziej przejrzysty interfejs użytkownika. Dodano również przeglądarkę danych diagnostycznych, w której można sprawdzić całą telemetrię zebraną przez Podsystem, a także opcje konfiguracji w nowych ustawieniach zgodności, gdzie można włączyć poprawki dla określonych aplikacji, takie jak wymuszanie braku możliwości zmiany rozmiaru aplikacji lub włączenie klawiszy strzałek.

Ulepszenia integracji z Windows

W tej aktualizacji pojawiły się znaczące usprawnienia dla aplikacji Androida integrujących się z Windows. W przypadku nowszych kompilacji Insider (22621+) ikony na pasku zadań będą pokazywać, które aplikacje Androida aktualnie używają mikrofonu, lokalizacji i innych usług systemowych. Ponadto autoukrywanie paska zadań będzie działać poprawnie, gdy otwarte są aplikacje Androida. Powiadomienia toast z Androida będą odzwierciedlane w powiadomieniach Windows, a tytuł okna aplikacji Androida będzie odzwierciedlał nazwę aktywności. Ponadto w nowszych kompilacjach Insider aplikacje Androida nie będą restartowane, kiedy urządzenie zostanie przywrócone z trybu connected standby. Zamiast tego będziemy mogli kontynuować w miejscu, w którym ostatnio je zostawiliśmy.

Usprawnienia kamery w aplikacjach Androida

Wraz z tym wydaniem nadchodzi wiele aktualizacji kamery. Orientacja kamery jest teraz ustawiona na naturalną, a problemy z nieprawidłowym podglądem kamery, letterboxingiem i ściśniętym obrazem zostały naprawione.

Ulepszenia dla urządzeń wejściowych

Obsługa klawiatury i myszy w Windows Subsystem for Android została ulepszona, wliczając w to wsparcie dla pokrętła myszy oraz poprawki związane z fokusem klawiatury ekranowej i wyświetlaniem klawiatury software'owej Androida.

Znane problemy

W tym wydaniu mogą wystąpić problemy ze stabilnością kamery na urządzeniach ARM, z drukowaniem z aplikacji Androida, układem aplikacji renderowanych w niższych rozdzielczościach, działaniem niektórych VPN-ów z zaawansowaną obsługą sieci i uruchamianiem lub działaniem aplikacji, które wcześniej były dostępne poprzez WSA. Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, Microsoft pracuje już z partnerami, by naprawić to możliwie jak najszybciej.

Windows Subsystem for Android znajdziecie w Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2022/05/20/update-to-windows-subsystem-for-android-on-windows-11/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach