Windows Insider ma już 10 mln testerów. To 2,5% bazy użytkowników Windows 10

Windows Insider ma już 10 mln testerów. To 2,5% bazy użytkowników Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:33
27.03.2017
1852 wyświetlenia

Windows Insider Program wystartował 30 września 2014 r. i początkowo jego twórcy zakładali, że do inicjatywy dołączy ok. 250 tysięcy użytkowników lub maksymalnie 400 tysięcy. Po pierwszym roku funkcjonowania programu jego ówczesny szef, Gabe Aul, nie krył swojego zdumienia, gdy społeczność Insiderów rozrosła się do kilku milionów. Microsoft zdecydował, że Windows Insider będzie kontynuowany po premierze Windows 10, a za jego pośrednictwem użytkownicy będą pobierać i testować nowsze wersje sytemu. Jest tak do dziś, a program osiągnął rozmiary, których twórcy nie spodziewali się nawet "w najśmielszych snach".

Droga do osiągnięcia kamienia milowego wynoszącego 10 milionów użytkowników zajęła firmie z Redmond niecałe 2,5 roku. Zacznijmy jednak od początku, czyli października 2014 roku. Wiadomo, że w pierwszych tygodniach po premierze pierwszej kompilacji Windows 10 Technical Preview liczba Insiderów sięgała już miliona. Kilka miesięcy później, w marcu 2015 r. było już ich 3 miliony, a liczbę 7 milionów odnotowano jeszcze w roku 2016. Dane wypadałoby więc zaktualizować, na co pokusił się Yusuf Mehdi z Microsoft.

"Mamy jedno z tych niewiarygodnych doświadczeń z naszym programem Windows 10 Insider. Zliczamy dziś ponad 10 mln Windows Insiderów, a wielu z nich to fani, którzy testują i używają najnowszych kompilacji Windows 10 w codziennych zastosowaniach. Ich feedback jest szybki i wściekły, mają nieustępliwie wysoką poprzeczkę wobec tego, czego oczekują, ale to inspiruje nasz zespół i pozwala nam skupiać się [na tych kwestiach] każdego dnia". Z *zaledwie* trzymilionowym wzrostem w ciągu ostatniego roku program Windows Insider widocznie zwalnia, ale to w zasadzie było do przewidzenia. Przystąpić do programu jest bowiem niezwykle łatwo, jednak pozostanie w nim okupione jest ryzykiem (czy wręcz koniecznością) napotykania przeróżnych błędów i problemów, typowych dla wersji beta.

Dla przypomnienia dodajmy jeszcze, że ostatnia znana liczba użytkowników Windows 10 to 400 milionów (dane sprzed pół roku). Nietrudno wyliczyć, że wśród nich Insiderzy stanowią tylko 2,5%, choć to i tak wystarczająco, by pchać rozwój systemu do przodu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-insider-program-reaches-10-million-member-mark

Polecamy również w kategorii Windows Insider