Menu kategorii
 • Windows Autopatch zostanie uruchomiony w lipcu. Co dalej z Patch Tuesday?

  Windows Autopatch zostanie uruchomiony w lipcu. Co dalej z Patch Tuesday?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:57
  20.06.2022
  682 wyświetlenia

  W zeszły wtorek Microsoft wypuścił tradycyjne aktualizacje z cyklu Patch Tuesday, dodając przy tym, że w tym samym okresie przyszłego miesiąca wypuści usługę Windows Autopatch. Szybko stało się to przedmiotem spekulacji w Sieci. Wiele osób twierdzi, że Autopatch zastąpi dotychczasowy Patch Tuesday. Ile w tym prawdy?

  Okazuje się, iż czerwcowy Patch Tuesday wcale nie będzie ostatnim. SecurityWeek donosi, że skontaktował się z Microsoftem, który zaprzeczył wspomnianym pogłoskom. Firma będzie nadal wypuszczać aktualizacje zabezpieczeń w każdy drugi wtorek miesiąca. Windows Autopatch jest z kolei opcjonalną usługą dla niektórych klientów korporacyjnych, jednak dla wszystkich innych nie ma to żadnego znaczenia. Również oficjalna dokumentacja Windows Autopatch mówi, że nowa usługa nie wpływa na Patch Tuesday.

  Z dokumentacji (Windows Autopatch FAQ) dowiadujemy się, że usługa zostanie włączona w lipcu 2022 roku i będzie oferowana bez dodatkowych opłat jako funkcja dla wszystkich klientów Windows 10/11 Enterprise E3 korzystających z komercyjnej chmury Azure. Jej wymagania obejmują Azure Active Directory (Azure AD), Microsoft Intune oraz Windows 10/11 w edycji Enterprise lub Professional.

  Windows Autopatch został zapowiedziany w kwietniu jako inteligentna usługa zarządzania, która pomoże zmniejszyć obciążenie działu IT poprzez zautomatyzowanie aktualizacji Windows, Microsoft Edge i Office, zapewniając, że są one zawsze aktualne.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.securityweek.com/microsoft-dismisses-false-reports-about-end-patch-tuesday

  Polecamy również w kategorii Windows 10