Menu kategorii
 • Windows 8 - Najlepsze aplikacje dla fotografów - odc.1

  Windows 8 - Najlepsze aplikacje dla fotografów - odc.1

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  25.01.2014
  11699 wyświetleń

  Witamy w kolejnej części naszego cyklu, poświęconego najciekawszym aplikacjom dla Windows 8. Spośród tysięcy programów wybraliśmy te, które prezentują najwyższy poziom. Dziś na tapetę wzięliśmy aplikacje dla miłośników fotografii. W poniższym zestawieniu znajdą się zarówno wszechstronne edytory graficzne, jak i wyspecjalizowane narzędzia - praktycznie wszystko, co potrzebne do uzyskania efektownych fotografii. Zapraszamy do lektury i własnych eksperymentów!

  Fotor

  Fotor jest potężnym edytorem graficznym typu wszystko-w-jednym. Nasze zdjęcie możemy przyciąć, dowolnie rozciągać (także na "siatce"), użyć rozmycia czy nałożyć jeden z wielu ciekawych filtrów, wliczając w to m.in. efekt lomografii. Zdjęcie możemy oprawić w ramkę, stworzyć kolaż i dodać tekst. Użytkownik ma pełną kontrolę nad kolorystyką, światłocieniem, ostrością i rozmyciem - wszystko to przy użyciu wygodnych suwaków. Za pomocą jednego kliknięcia lub dotknięcia aplikacja automatycznie dopasuje poziomy. Warto wypróbować też efekt Tilt Shift, który przy pomocy miejscowego rozmycia i wyostrzenia stworzy iluzję perspektywy dostępnej wyłącznie dla specjalistycznych obiektywów. Fotor wspiera ponad 100 formatów RAW, większość popularnych formatów graficznych oraz system danych EXIF. Jest to nasz faworyt spośród darmowych aplikacji.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Chengdu Everimaging Science and Technology Co., Ltd

  Rozmiar: 35,4 MB

  Link: Windows Store


  500px

  Jeżeli szukasz źródła inspiracji, to 500px jest właśnie dla Ciebie! Platforma społecznościowa oferuje dostęp do tysięcy fotografii i wyselekcjonowanych galerii. Każde zdjęcie można skomentować, polubić i dodać do ulubionych. Szukanie ułatwią filtry i tagi. Możemy stworzyć własny profil, a na nim zamieszczać swoje prace, a także śledzić dokonania przyjaciół. Jesteśmy zawsze na bieżąco - gdy nasze zdjęcie zostanie skomentowane lub ktoś z obserwowanego przez nas profilu zamieści nową pracę, otrzymamy powiadomienie. Na konto w serwisie zalogujemy się poprzez konto naszego ulubionego portalu społecznościowego lub przez e-mail. Oficjalna aplikacja 500px oferuje świetną funkcjonalność i czytelny interfejs ze wszystkimi niezbędnymi elementami. Polecamy!

  Cena: darmowa

  Wydawca: 500px

  Rozmiar: 1,3 MB

  Link: Windows Store


  Adobe Photoshop Express

  Photoshop od lat cieszy się renomą jednego z najlepszych edytorów grafiki. Wersja Express jest skondensowanym narzędziem, oferującym wszystkie podstawowe funkcje: przycinanie, rozciąganie, czy obracanie zdjęć, redukcję czerwonych oczu, korekcję jasności, kontrastu, cieni i ekspozycji oraz kontrolę kolorystyki. Dodatkowo na pokładzie znajduje się 15 efektownych filtrów, które można nałożyć jednym kliknięciem. Dzięki usłudze Adobe Revel możemy przesyłać swoje fotografie do chmury, by mieć do nich dostęp także na innych urządzeniach. Minusem programu jest brak współpracy z plikami RAW a także TIFF.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Adobe Systems Incorporated

  Rozmiar: 8,4 MB

  Link: Windows Store


  Fhotoroom

  Fhotoroom jest wielozadaniową platformą, która towarzyszy całemu procesowi fotografowania - od momentu 'cykania' zdjęć, poprzez edycję, na integracji z serwisami społecznościowymi kończąc. Aplikacja obsługuje 150 formatów RAW a także JPG, PNG i TIFF. Edytor graficzny oferuje m.in. funkcje przycinania, zmiany rozdzielczości, obracania, korekcji kolorów i ekspozycji, efekty zoom i pinch - w sumie ponad 80 narzędzi. Galeria filtrów obejmuje 25 specjalnie przygotowanych efektów. Nasze zdjęcie możemy też oprawić w jedną z 22 edytowalnych ramek. Gotowy obraz możemy zamieścić na Facebooku, Flickr, Twitterze czy VK, a także przeciągając do panelu bocznego, przerzucić je do innej aplikacji.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Supporting Computers Inc

  Rozmiar: 15,8 MB

  Link: Windows Store


  Photo Editor

  Aviary Photo Editor to narzędzie, która stawia na prostotę obsługi. Za pomocą pojedynczych kliknięć w kilku krokach upiększymy naszą fotografię. Aplikacja poprowadzi nas poprzez korekcję jasności, balans bieli, nasycenie kolorów i przycięcie kadru. Do wyboru mamy zestaw całkiem ładnych filtrów. Oprócz tego narzędzie do retuszu usunie czerwone oczy czy zmarszczki. Do zdjęcia możemy dodać też śmieszne naklejki. Jeśli szukasz szybkiego edytora fotograficznego, aplikacja od Aviary jest właśnie dla Ciebie!

  Cena: darmowa

  Wydawca: Aviary, Inc.

  Rozmiar: 6,6 MB

  Link: Windows Store


  PhotoEffects

  PhotoEffects wyróżnia się minimalistycznym interfejsem i łatwością obsługi. Wczytujemy zdjęcie i w kolejnych krokach dopasowujemy je do naszej wizji. Do wyboru mamy zestaw filtrów (również w stylu znanych z Instagrama), ramek, efekt sepii, redukcję szumów, balans kolorów, jasności i kontrastu czy narzędzi kosmetycznych. Gdy nasza fotografia jest już perfekcyjna, wrzucimy ją z łatwością na Facebooka, Twittera lub inny serwis społecznościowy.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Asmyk

  Rozmiar: 1,1 MB

  Link: Windows Store


  Phototastic

  Phototastic Free to narzędzie do tworzenia różnego typu ramek i kolaży. Do wyboru mamy dziesiątki elementów, które są w pełni edytowalne. Wybieramy tło, kolory, tworzymy chmurki, ikony, naklejki... Możemy skorzystać z ponad 100 gotowych ustawień, a także tworzyć własne kompozycje - możliwości są spore, choć po pewnym czasie zasób filtrów przestaje wystarczać. Aplikacja oferuje jednak płatną wersję, która nieco poszerzy możliwości programu.Funkcja Action Camera pozwoli uchwycić zdjęcia bezpośrednio z aparatu. Gotową pracę możemy przesłać na Facebooka, Twittera czy Flickr.

  Cena: darmowa

  Wydawca: thumbmunkeys

  Rozmiar: 13,1 MB

  Link: Windows Store


  Picasa HD

  Picasa jest dobrze znanym narzędziem do katalogowania zdjęć. Tworzenie albumów jest proste, a wśród naszych zbiorów panuje porządek. Funkcjonalność klasycznej aplikacji została solidnie zaadaptowana do interfejsu Modern UI. Aplikacja pozwala także na stworzenie pokazu slajdów czy galerii, którą możemy wysłać znajomym. Ciekawą opcją jest też geolokalizacja, dzięki której zobaczymy na mapie, gdzie zrobiliśmy dane zdjęcie. Picasa HD posiada także wsparcie dla formatu EXIF, zawierającego dane o modelu aparatu, ustawieniach ISO, przysłony i migawki oraz datę wykonania zdjęcia.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Frozen Volcano

  Rozmiar: 4,8 MB

  Link: Windows Store


  Selektiv Light

  Dobra fotografia powinna opowiadać jakąś historię. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja umożliwia selektywne zaznaczanie fragmentów obrazu, by następnie podkreślić to, co uważamy za istotne. Dzięki łatwej nawigacji osiągniemy interesujące efekty - zmienimy oświetlenie, kontrast, nałożymy filtry, wyostrzymy pierwszy plan, jednocześnie rozmywając tło, zwiększymy nasycenie kolorów na jednym obszarze, resztę pozostawiając w czerni i bieli... Efekty selektywne są naprawdę dopracowane. Aplikacja posiada też samouczek, który pomoże rozpocząć pracę, a także pokaże przykłady użycia programu. Program oferuje prosty sposób na uzyskanie efektów znanych z drogich pakietów dla grafików. Selektiv Light jest aplikacją zaprojektowaną i wykonaną w Polsce! Wersja standardowa pozbawiona jest reklam.

  Cena: darmowa (wersja standardowa - 4,99 zł)

  Wydawca: Blue Brick

  Rozmiar: 18,2 MB

  Link: Windows Store


  Snapshot

  Pstrykaj, stylizuj i dziel się ze światem - dewiza programu Snaphot mówi wszystko. Aplikacja posiada wsparcie dla aparatu w tablecie lub komputerze PC. Gotowe zdjęcie wrzucimy do edytora, który posiada potężny pakiet filtrów i efektów. Naszej fotografii nadamy klimatycznego charakteru przy użyciu jednego z filtrów vintage, efektów świetlnych, flar i przyciemnień. Zdjęcie oprawimy w wirtualną ramkę, a efekt ziarna czy zarysowania dokończy dzieła. Gotową pracę możemy zapisać na dysku lub umieścić na Facebooku.

  Cena: 4,99 zł (bezpłatna wersja próbna)

  Wydawca: Kamran Rastegar

  Rozmiar: 102,4 MB

  Link: Windows Store  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8